Seks yapılan yeri gösteren prezervatif

Yediğimiz, içtiğimiz, gezdiğimiz yerleri işaretlediğimiz birçok sosyal medya sitesi ve uygulamaya alışmıştık. Ancak seks yapılan yeri ve zamanı gösteren 'Onu nerede taktın' sosyal medya çılgınlığına yeni bir boyut getirdi

02 Mart 2012, Cuma 11:17
A A

Seks hakkında konuşmanın tabu olduğu yılları çoktan geçtik. Hatta izlediğimiz videokliplerin, reklamların ve dizilerin büyük çoğunluğu seks ve seksle ilgili imgeler üzerine kurulu. Bu durumun getirdiği sonuçlardan biriyse korunmasız ve genç ebeveynlikler...

Bu konuda Tuğba Ekinci'nin 'Condom' adlı şarkısı yeterince sonuç vermemiş olacak ki Amerika'da aile planlaması konusunda çalışan Planned Parenthood of the Great Northwest (PPGNW) adlı kuruluş QR kodlu 55 bin adet prezervatif dağıttı.

 

Prezervatiflerle yapılması gereken ise seks yapan kişinin prezervatifi akıllı telefonuna okutarak WhereDidYouWearIt.com (Onu nerede taktın?) sitesinde seks yaptığı yeri ve zamanı işaretlemesi.

İstenmeyen gebeliklerin ve cinsel yollarla bulaşan hastalıkların önüne geçilmesi konusunda prezarvatifin elzem olduğunu dile getiren PPGNW Yeni Medya Koordinatörü Nathan Engebretson, bu sayede prezervatif kullanımının 'eğlenceli bir şekilde' yaygınlaştırılmasını amaçladıklarını söylüyor.

Devlet liseleri ve üniversitelerinde dağıtılan prezervatif telefona okutulduktan sonra siteye cinsel ilişkiye dair yorumlar yapılabiliyor. Hatta "Biraz daha iyi olabilir"den "Gökkuşakları çıktı, dağlar titredi"ye giden bir skalada puan verilebiliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.