Selin faturası 100 milyon TL

Selin faturası 100 milyon TL

10 Eylül 2009, Perşembe 09:52
A A

Aviva Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ali Akşener, Trakya bölgesi ve İstanbul’da yaşanan sel felaketi sonrasında sigortalı hasar tutarının, henüz çok erken olmakla tahmini olarak yaklaşık 100 milyon liranın altında olmayacağını söyledi.
Akşener, yaptığı açıklamada, İstanbul’da selden en çok etkilenen bölgelerin ikitelli ve Güneşli olduğunu, bu bölgelerin ticari ve sanayi işletmelerin daha yoğun olduğuna dikkat çekerek, "Buradaki sigortalı hasar tutarı daha yüksek olacaktır" dedi.
Sel felaketinden etkilenen, Selimpaşa, Çatalca, Silivre’nin ise daha çok mesken, yazlık yerler olduğuna dikkat çeken Akşener, "Buraların yazlık ve mesken yerleri olması nedeni ile sigortalı hasar tutarı, nispeten daha düşük olur" dedi.
Toplamda ise sigortalı hasar tutarının, tahmini olarak 100 milyon liranın altında olmayacağını dile getiren Akşener, daha sağlıklı sonuçların ekpertiz çalışmaları sonucunda ortaya çıkabileceğine dikkat çekti. Akşener, ekspertiz çalışmalarının tamamlanmasının ise 10 - 15 günü bulabileceğini söyledi.

ANKA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.