Selülitle savaşan en iyi gıda takviyeleri

Bacaklarınızda portakal kabuğu görünümüne neden olan selülit, göz güveni zedeleyen bir sorun. Kadınların yüzde 90'ı ergenliğin ardından selülit sorunuyla karşılaşır. En çok kadınlarda görülse de bazen erkekler de selülit problemi yaşayabilir. Selülitle mücadelede egzersiz ve yediklerimiz kadar aldığımız vitamin ve minerallerin de önemi var. Eğer selülitlerinize savaş açmaya karar verdiyseniz, mutlaka almanız gereken gıda takviyeleri şöyle... /ÖZEL

15 Eylül 2021, Çarşamba 12:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
MULTİVİTAMİNLER

MULTİVİTAMİNLER

Selülit görünümünü azaltmak istiyorsanız, günlük beslenme rutininize multivitamin eklemek iyi bir seçenek olabilir. B6 vitamini ödemi azaltır, E vitamini kan dolaşımını hızlandırır ve kalsiyum vücuttaki yağı azaltır. Tüm bunlar selülit oluşumunun engellenmesine katkı sağlar.

BALIK YAĞI

BALIK YAĞI

Balık yağı sadece kalp sağlığınız için değil, aynı zamanda selülit görünümünü azaltma konusunda da size son derece yardımcı olabilir.

Balık yağında kan dolaşımına yardımcı olan, yüksek tansiyonu düşüren ve kolesterolü düşüren omega-3 yağ asitleri bulunur.

Balık yağındaki tüm bu içerikler, cildin hücre duvarını sağlıklı tutmasını sağlar. Hücre duvarınız ne kadar sağlıklıysa, selülit geliştirme riskiniz o kadar az olur. 

ARONYA

ARONYA

Antioksidan açısından zengin olan aronya meyvesinin hap ya da toz formundaki takviyeleri, selülitle mücadelenizde baş yardımcınız olabilir.

Aronya, herhangi bir meyvede bulunabilecek en yüksek antioksidanları ve bileşikleri içerir. Bu bileşikler, kan akışını artırmada ve selüliti iyileştirmede büyük rol oynar.

Öte yandan, Journal of Medicinal Food'da yayınlanan bir araştırma, 90 gün boyunca aronya meyvesi suyu içenlerin de selülit görünümünün azaldığını buldu. 

KOLAJEN

KOLAJEN

Kolajen sadece cilt bakımına faydalı olan bir takviye değil. Uzmanlar kolajen takviyelerinin var olan selülitleri giderebileceğini öne sürüyor.

Birçok uzmanın selülitle savaşta ilk önerdiği takviye kolajendir. Cildin elastik ve taze kalmasını sağlayan kolajen, ciltteki yağ hücrelerini geri ieterek selülitli bölgenin pürüzsüzleşmesini sağlayabilir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sonbahar alışverişi için trend öneriler