Şenol Güneş'in Cenk Tosun üzüntüsü: Oynasaydı Letonya'yı yenerdik

Milli takımın teknik direktörü Şenol Güneş, Cenk Tosun'un sakatlığı nedeniyle Avrupa Şampiyonası'nı kaçıracak olmasının üzüntüsünü yaşıyor. Milliyet gazetesi yazarı Attila Gökçe'ye konuşan Güneş, Cenk'in yokluğunun takımı etkileyeceğini söyledi.

14 Nisan 2021, Çarşamba 09:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beşiktaş'ın Everton'dan kiraladığı Cenk Tosun, Erzurumspor maçında dizinden sakatlanmıştı. Ameliyat olan Cenk'in dönüşü 6-8 ay kadar sürecek. Milli takım teknik direktörü Şenol Güneş, Attila Gökçe'ye konuştu ve Cenk'e olan üzüntüsünü anlattı.

Cenk Tosun bizim için çok önemli bir karakterdi. İngiltere’deki uzun süren sakatlığına rağmen çok iyi çalışıp aramıza katıldı. Pandemide pozitif test talihsizliğiyle onu oynatamadık. Erzurum’da sezonu kapatmasına yol açan sakatlığı bizi çok üzdü.

Milli Takım üzerinde de bunun etkileri olacaktır. Avrupa Şampiyonası’na katılma şansı yok. Çok büyük talihsizlik. Şu kadarını söyleyeyim: Cenk Tosun’u oynatabilseydik, biz Letonya’yı da yener üç maçı 9 puanla kapatabilirdik. Şimdi oyun sistemini değiştireceğiz. 

Burak’la birlikte Kenan Karaman ve Enes Ünal’ı daha etkin kullanmaya, daha farklı gol yolları bulmaya çalışacağız. Ümit takımından gelecek gençleri bekleyeceğiz. Şurası kesin ki Cenk’i çok arayacağız.

Cenk'in sakatlığı ise TFF'nin sahalarla ilgili yeni bir karar almasına sebep oldu. Neden Cenk ya da başka bir oyuncu sakatlanmadan önce bu kararın alınmadığı bilinmezken, TFF Başkanı Nihat Özdemir artık kötü stadlara maç yasağı getirileceğini ve çalışmaların başladığını söyledi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nihat Özdemir geç de olsa karar verdi: Kötü sahaya maç yasağı geliyor