Şenol Güneş'ten emeklilik sinyali! 'Kulüplere dönmeyeceğim'

Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş, DHA'ya konuştu. Avrupa Şampiyonası ve kendi kariyeriyle ilgili konuşan Şenol Güneş, eski takımı Beşiktaş'a da değindi.

20 Nisan 2021, Salı 11:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

"Milli takımdan sonra kulüplere dönmeyeceğim"

2022 hedefini koydum çünkü ismim kulüplerle anılıyordu. Bunun önünü kesmek istedim. Geleceğin kaygısıyla kimse yaşamasın, bugünü yaşasın. Milli takımdan sonra bir daha kulüp takımına dönmek istemiyorum. Yaşım itibariyle bırakabilirim.

2022'yi oynadıktan sonra mukavelem bitiyor, tabii ki kalmak isterim ve milli takım en iyi yerdir. Yarışmacı bir takımın yanında ekipler de kurarak, daha da üst seviyede bir Türk futbolu görmek istiyorum.

"Sergen benden ve Gordon Milne'den daha başarılı olacak"

"Sergen benden ve Gordon Milne'den daha başarılı olacak"

Sergen çok başarılı, daha da başarılı olacağını düşünüyorum. Beşiktaş'ta çalışmış olmam, Sergen'in Şenol Güneş ya da Milne gibi olmasını gerektirmez, daha da başarılı olacağını düşünüyorum. Çünkü önü açık. Bu sezon da başarılı olacak gibi görünüyor ve inşallah da olur. 

"Sergen'in vakti var"

"Sergen'in vakti var"

Sergen'in oyun zekası, kariyeri ve şimdi de antrenörlük durumu iyi gidiyor. Değişiyor ve gelişiyor, o da onu büyütüyor. Başarılar elde ettikçe geleceği göreceğiz. Fatih Terim, Mustafa Denizli 50 yıldır bu işin içinde. Sergen 2-3 sene, Okan hoca 4-5 senedir bu işin içinde.

Buradan bakarak genelleme yapmak mümkün değil. Metin Türe, Özkan Sümer, Gündüz Tekin Onay benim hocamdı. Benim uluslararası başarım onlardan iyi olduğumu göstermez, onlar benden çok daha büyük işler yaptı.

"İtalya'ya yenilebiliriz ama çok iyi oynamalıyız"

"İtalya'ya yenilebiliriz ama çok iyi oynamalıyız"

İtalya maçını ayrı bir yere koyuyorum. Diğer iki maç farklı. Belki çok iyi oynayacağız ve kaybedeceğiz, belki de kötü oynayıp kazanacağız ya da kaybedeceğiz. İtalya ile oynadığımız maçla gücümüzü göstermek istiyoruz. Kazansak da kaybetsek de ilk maçta gücümüzü görmek istiyorum. İtalya'ya kaybedebilirsin ama dünyanın sonu değil, diğer iki maçı ise kazanmalıyız. İtalya'ya kaybedersek bile iyi oynamak önemli. Genç oyunculara sahibiz ve bu tarz oyunlarla güvenimiz artacak. Hollanda ve Norveç maçları o nedenle önemliydi. İtalya da genç ve başarılı bir takım ve iyi bir oyunları var.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ünal Aysal: Galatasaray teklif beklememeli, başvuru yapmalı