Seul, tribüne yanlışlıkla şişme manken koyulduğu için özür diledi

Güney Kore takımlarından FC Seul, seyircisiz oynanan maçta tribünleri doldurmak için tribünlere vitrin mankenleriyle beraber şişme mankenler de koydu. Manken karışıklığı yaşanan olayın ardından Seul'ün yetkilileri özür diledi.

18 Mayıs 2020, Pazartesi 12:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bir dönem Şenol Güneş'in çalıştırdığı Güney Kore takımı FC Seul, Gwangju ile karşılaştı. Maçta tribülner boş olduğu için koltuklara cansız mankenler konuldu. Cansız mankenlerin çoğu vitrin mankeniyken araya seks oyuncağı olarak bilinen şişme bebeklerin de karıştığı görüldü.

K-Lig maçında yaşanan bu ilginç karışıklığın ardından Seul yetkilileri ufak bir strateji hatası yapıldığını belirterek özür diledi.

Ülke basınında büyük yankı bulan olay sert şekilde eleştirildi. İşgüzarlık nedeniyle ülkenin saygınlığının tehlikeye atıldığını yazan Kore basını, Seul kulübünü suçladı.

Seul yetkilileri ise yaptıkları açıklamada, "Yaşanan olay nedeniyle çok üzgünüz. Uygulamanın yapıldığı ilk günden beri vitrin mankenlerinin yetişkin oyuncaklarına benzerlik göstermemesine dikkat ettik. Bu ürünleri temin ettiğimiz şirket olan Dalkom, bize bunların tekstil ürünlerinin tanıtımı için vitrinlerde kullanılan modeller olduğunu söyledi.

Fakat Dalkom başka bir şirketle yaşadığı iade işlemi sırasında karışıklık yaşamış ve bu ürünleri bize göndermil. Çalışanlarımız da bunu fark edememişler. Bizim açımızdan affedilemez bir hata" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beşiktaş Caner Erkin'e yeni sözleşme önerecek