Şimşek: Kalıcı tahribat beklemiyoruz

Piyasalar için 'paniğe gerek yok' çağrısı yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Ekonomide kalıcı bir tahribat beklemiyoruz" dedi

18 Temmuz 2016, Pazartesi 10:42
A A
Şimşek: Kalıcı tahribat beklemiyoruz

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından piyasaları sakin olmaya çağırdı, "Ekonomide kalıcı bir tahribat beklemiyoruz" dedi.

Şimşek, "Mesajımız çok açık ve net, panik yapmaya gerek yok, sakin olmak lazım. Çok hızlı bir şekilde işimizin başına döndük. olağanüstü bir durum olsaydı bugün piyasalar açılır mıydı" ifadelerini kullandı.

"Türkiye'de değişen tek şey varsa o da demokrasimiz daha da güçlendi" diyen Başbakan Yardımcısı, "Ekonomide bunun doğurduğu kalıcı bir tahribat beklemiyoruz." Ne büyümede ne dış dengede ne de diğer makro ekonomik alanlarda. Ülkemiz, demokrasimiz, siyasi istikrarmız güçlenmiştir. Türkiye'nin önü açıktır. Çok hızlı bir şekilde tekrar yapısal reform gündemimize döneceğiz" şeklinde konuştu.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.