Önceki Fotolar

Sizi daha başarılı yapacak 7 meydan okuma

Başarılı insanların sorunlara yaklaşımı gerçekten etkileyicidir. Başkalarının aşılamaz bariyerler gördüğü yerlerde, benimsenecek meydan okumalar ve aşılacak engeller görürler. Zorluklar karşısındaki kendilerine güvenleri, diğer birçok akılı kişiyi geride tutan olumsuzlukları bırakabilme yeteneklerinden gelir. Oxygen Consultancy danışanları tarafından kaleme alınan İK Notları, birçok kişinin aksine başarılı insanların bariyer olarak görmediği 7 konuyu gündeme getiriyor. 

11 Nisan 2018, Çarşamba 15:16
A A
Geçmiş ya da gelecek

Geçmiş ya da gelecek

"Korku gibi, geçmiş ve gelecek de zihninizin ürünleridir. Ne suçluluk geçmişi ne de herhangi bir kaygı geleceği değiştirebilir. Başarılı insanlar bunu bilir ve anda yaşamaya odaklanırlar. Eğer sürekli başka bir yerdeyseniz ve anın gerçekliğini iyi ya da kötü tamamen kucaklayamıyorsanız, tam potansiyelinize ulaşmanız imkansızdır.Anda yaşamak için iki şey yapmalısınız:1. Geçmişinizi kabul edin. Eğer geçmişinizle barışmazsanız, sizi asla bırakmaz ve geleceğinizi yaratır. Başarılı insanlar, geçmişe bakmak için tek iyi zamanının, ne kadar ilerlediğinizi görmek için olduğunu bilirler.2. Geleceğin belirsizliğini kabul edin ve kendinize gereksiz beklentiler vermeyin. Şu anda ve burada endişenin hiçbir yeri yoktur. Mark Twain'in dediği gibi "Endişelenmek, sahip olmadığınız bir borcu ödemek gibidir."

Yaş

Yaş

Yaş gerçekten yalnızca bir sayıdır. Başarılı insanlar yaşın, kim olduklarını ya da neler yapabileceklerini belirlemesine izin vermez. Şüphesiz, insanlar size yaşınız nedeniyle neler yapıp yapamayacağınızı söylemek zorunda hissederler. Onları dinlemeyin. Çünkü başarılı insanlar dinlemezler. Onlar kılavuz olarak kendi isteklerini ve tutkularını takip eder, içinde yaşadıkları bedeni değil!

Olumsuzluk

Olumsuzluk

Başarılı insanlar zamanlarını iyi değerlendirerek; işlerin nasıl olabileceğinden ya da olması gerektiğinden şikayet etmek yerine, minnettar olmaları gereken şeyleri düşünürler. Mevcut olan en iyi çözümü bulurlar, sorunun üstesinden gelirler ve devam ederler.Olumsuzluk başka birinden geldiğinde başarılı insanlar sınırlar koyarak ve kendilerini sorundan uzaklaştırarak kaçınırlar. Şöyle düşünün: Eğer şikayet eden kişi sigara içiyor olsaydı, bütün gün orada oturup pasif içicilik yapar mıydınız? Tabii ki hayır, kendinizi uzaklaştırırdınız. Aynı şeyi olumsuz insanlara da yapmalısınız.Şikayet edenleri durdurmak için en harika yol, onlara şikayet ettikleri sorunu nasıl çözmeyi düşündüklerini sormaktır. Dikkat edin sual sonrasında ya susacaklardır ya da konuşmayı yapıcı bir yöne çekeceklerdir.

Korku

Korku

Korku, hayal gücünüzden gelen, durağan bir duygudan başka bir şey değildir. Tehlike gerçektir. Neredeyse bir otobüsün altında kalacağınız zaman gelen rahatsız edici adrenalin patlamasıdır. Başarılı insanlar bunu diğer herkesten daha iyi bilir, bu nedenle korkuyu tersine çevirirler. Korkularını yendikleri zaman gelen öforik duyguya bağımlıdırlar. Korkmuş hissettiğiniz için asla hayatta geri durmayın. Size olabilecek en kötü şey halen hayattayken içinizin ölmesine izin vermenizdir.

Dünyanın durumu

Dünyanın durumu

Haberlere baktığınızda savaş, şiddetli saldırılar, kırılgan ekonomiler, batan şirketler ve çevresel felaketlerden oluşan sonsuz bir döngü olduğunu görürsünüz. Dünyanın hızla bayır aşağı gittiğini düşünmek kolaydır.Ve kim bilir? Belki de öyledir. Ancak başarılı insanlar bunun için endişelenmez çünkü kontrol edemeyecekleri şeylere takılıp kalmazlar. Bunun yerine enerjilerini, tamamıyla onların gücü içerisinde olan iki şeyi yönlendirmeye odaklarlar -- dikkatleri ve çabaları.Dikkatlerini, minnettar oldukları şeylere verirler ve dünyada olan iyi şeylere bakarlar. Çabalarını, her gün kendi hayatlarını ve çevrelerindeki dünyayı geliştirmeye odaklarlar, çünkü bu küçük adımlar dünyayı daha iyi bir yer yapmak için gereken tek şeydir.Sonuç: Başarınız, zihin yapınızdan gelir. Disiplin ve odaklanma ile bu yedi engelin, tam potansiyelinize ulaşmanızı asla engellemeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ruh eşinizi bulduğunuzun 7 işareti