Önceki Fotolar

Sizi daha başarılı yapacak 7 meydan okuma

Başarılı insanların sorunlara yaklaşımı gerçekten etkileyicidir. Başkalarının aşılamaz bariyerler gördüğü yerlerde, benimsenecek meydan okumalar ve aşılacak engeller görürler. Zorluklar karşısındaki kendilerine güvenleri, diğer birçok akılı kişiyi geride tutan olumsuzlukları bırakabilme yeteneklerinden gelir. Oxygen Consultancy danışanları tarafından kaleme alınan İK Notları, birçok kişinin aksine başarılı insanların bariyer olarak görmediği 7 konuyu gündeme getiriyor. 

11 Nisan 2018, Çarşamba 15:16
A A
Korku

Korku

Korku, hayal gücünüzden gelen, durağan bir duygudan başka bir şey değildir. Tehlike gerçektir. Neredeyse bir otobüsün altında kalacağınız zaman gelen rahatsız edici adrenalin patlamasıdır. Başarılı insanlar bunu diğer herkesten daha iyi bilir, bu nedenle korkuyu tersine çevirirler. Korkularını yendikleri zaman gelen öforik duyguya bağımlıdırlar. Korkmuş hissettiğiniz için asla hayatta geri durmayın. Size olabilecek en kötü şey halen hayattayken içinizin ölmesine izin vermenizdir.

Dünyanın durumu

Dünyanın durumu

Haberlere baktığınızda savaş, şiddetli saldırılar, kırılgan ekonomiler, batan şirketler ve çevresel felaketlerden oluşan sonsuz bir döngü olduğunu görürsünüz. Dünyanın hızla bayır aşağı gittiğini düşünmek kolaydır.Ve kim bilir? Belki de öyledir. Ancak başarılı insanlar bunun için endişelenmez çünkü kontrol edemeyecekleri şeylere takılıp kalmazlar. Bunun yerine enerjilerini, tamamıyla onların gücü içerisinde olan iki şeyi yönlendirmeye odaklarlar -- dikkatleri ve çabaları.Dikkatlerini, minnettar oldukları şeylere verirler ve dünyada olan iyi şeylere bakarlar. Çabalarını, her gün kendi hayatlarını ve çevrelerindeki dünyayı geliştirmeye odaklarlar, çünkü bu küçük adımlar dünyayı daha iyi bir yer yapmak için gereken tek şeydir.Sonuç: Başarınız, zihin yapınızdan gelir. Disiplin ve odaklanma ile bu yedi engelin, tam potansiyelinize ulaşmanızı asla engellemeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ruh eşinizi bulduğunuzun 7 işareti