Sizin vücudunuz yağ yakmak için ne kadar suya ihtiyaç duyuyor?

Kilo vermek, bazı yaşam tarzı değişikliklerine bağımlı olmayı gerektiren bir süreç. Siz de bunu çok iyi biliyorsunuz. Daha sağlıklı beslenmek, daha fazla egzersiz yapmak, gecede 6-8 saat uyumak ve bol bol su içmek sizin de bu yolda ne çok duyduğunuz püf noktaları. Peki ya etkili bir kilo kaybı için sizin ne kadar su içerek vücudunuzu desteklemeniz gerekiyor? Hadi hesaplayalım

04 Kasım 2020, Çarşamba 13:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Her acıktığınızda 1 bardak su içme metodunu duymuşsunuzdur.

Her acıktığınızda 1 bardak su içme metodunu duymuşsunuzdur.

Kalorili ve şekerli içecekler yerine su seçmek size kalori tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda keskin beyin fonksiyonu, organlarınızın düzgün çalışmasını sağlamak ve egzersizin iyileşmesi için de kocaman bir alan açar. Öncelikle bir şeyler atıştırmaya başlamadan önce bu metodu hatırlamak çok önemli.

Ancak sadece "çok" su içmeniz gerektiğini duymak kafa karıştırıcı olabilir.

Ancak sadece "çok" su içmeniz gerektiğini duymak kafa karıştırıcı olabilir.

Bazı insanlar için standart “günde sekiz bardak su” mottosu geçerli olabilir ancak diğerleri çok daha fazlasına (veya belki daha azına) ihtiyaç duyuyor olabilir. 


Kilo vermek için tam olarak ne kadar su içmeniz gerektiğini öğrenmenin tam zamanı: 

Ortalama bir kişi için:

Ortalama bir kişi için:

Herkesin farklı ihtiyaçları olmasına rağmen, uzmanlar, sıkça tavsiye edilen sekiz 8 bardağa bağlı kalmanın yeterli olacağını ve ortalama bir kişi veya sadece birkaç kilo düşürmek isteyen biri için kilo kaybını artırmaya yardımcı olabileceğini söylüyor.

Aslında 8 bardak su, çok büyük bir sayı gibi görünmüyor, ancak çoğu insan bu miktarı bile içmiyor. CDC tarafından yapılan bir araştırmaya göre, yetişkinlerin% 43'ü günde dört fincandan daha az su içerken,% 7'si hiç su içmediğini, unuttuğunu söylüyor.


Günde 8 bardağın üzerindeki suyun size ve kilo vermenize yardımcı olup olmayacağını belirleyecek olan sizsiniz. Size kilo verdirecek tek şey olarak suyu görüp sürekli içmek de oldukça zararlı. Çok fazla su içmek, vücuttaki sodyum seviyelerinin aşırı derecede seyreltildiği ve beyinde şişmeye, nöbetlere ve komaya neden olabileceği su zehirlenmesi olarak da bilinen hiponatremiye yol açabilir.


Çok çalışıyorsanız;

Çok çalışıyorsanız;

Büyük bir spor aşığı veya dayanıklılık sporcusu iseniz, standart 8 bardaktan daha fazla suya ihtiyacınız olacak. Ciddi bir terleme seansından sonra, vücudunuzdaki uygun hidrasyonu tüketiyor olabilirsiniz. Amerikan Spor Hekimliği Koleji, egzersiz yapmadan önce fazladan 2 bardak su içmenizi ve egzersiz sırasında 1 bardak, egzersizden sonra 2 bardak daha yudumlamanızı tavsiye ediyor" diye açıklıyor. "Ayrıca egzersizden önce kendinizi tartabilir ve kaç kilo verdiğinizi görebilirsiniz. Kaybedilen her kilo için daha sonra 2 bardak su içebilirsiniz."

Fazla kilolarınız varsa;

Fazla kilolarınız varsa;

Fazla kilolu veya obez insanlar için su ihtiyaçları farklıdır. Bu sebeple kilo vermek isteyenlerin daha fazla su içmeleri gerektiğini bilinir. Bunun için basit bir matematik denklemi mevcut; Vücudunuzdaki her 1 kilo için 0,30 ml su içmelisiniz. Yani örneğin 80 kiloysanız günde 2,5 litre su içmeniz gerekir.


Annals of Family Medicine'de yayınlanan bir araştırmada vücudunda yağ kütlesi fazla olan insanların az su içen insanlar olduğu çalışması çok ses getirmişti. Çalışma, suyun temel bir besin olduğunu ve kilo vermede yiyecek ve egzersiz kadar büyük bir rol oynayabileceğini öne sürdü. Virginia Tech araştırmacıları, yemeklerinden yarım saat önce 2 bardak su içen aşırı kilolu yetişkinlerin, içmeyenlere göre üç kilo ve 12 haftanın sonunda 9 kilo verdiğini buldu.Aynı zamanda soda, meyve suyu ve şekerli buzlu çaylar gibi kalorili ve şekerli içecek alışkanlıklarını suyla değiştirmek de kilo kaybını artırmaya yardımcı olabilir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sadece ne kadar zayıf olduklarını konuştuğumuz 11 ünlü