SporLucas Lima imzayı attı! 5 yıllık...

Lucas Lima imzayı attı! 5 yıllık...

Paylaş
Lucas Lima imzayı attı! 5 yıllık...

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın da ilgilendiği Brezilyalı yıldız Lucas Lima, Palmeiras ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.

Fenerbahçe'nin yaklaşık 2 senedir, Beşiktaş'ın ise son dönemde kadrosuna katmak istediği Lucas Lima tercihini yaptı. 27 yaşındaki oyuncu ülkesi Brezilya'da kaldı ve Palmeiras'la 5 yıllık sözleşme imzaladı.

Yıldız oyuncunun dün öğle saatlerinde Palmeiras'la ön sözleşme imzaladığı ve 31 Aralık tarihine kadar Santos'ta kalmaya devam edeceği öğrenildi.

NE KADAR KAZANACAK?


Lucas Lima imzaladığı sözleşme karşılığında 5 milyon dolar imza parası alacak. Başarılı 10 numara Yeşil-Beyazlılar'dan yıllık 2,5 milyon dolar kazanacak. Lima daha önce Türk basınına verdiği bir röportajda Fenerbahçeli taraftarlardan mesajlar aldığını, Türkiye'de oynamak istediğini hatta Alex de Souza gibi bir efsane olmak istediğini belirtmişti.

Lucas Lima imzayı attı 5 yıllık...

PALMEİRAS'IN TESİSLERİNE GİTTİ


Lucas Lima, babası Roberto Carlos Lima ve Neymar'ın babası Neymar da Silva Santos, Yeşil-Beyazlılar'ın tesislerine gitti ve ön sözleşme imzalandı! Brezilya basınında yer alan haberlere göre transfer hala yüzde 100 sonuçlanmış değil. Bunun olması için Palmeiras'ın mutlaka Santos'a yazılı bir belge göndermesi gerekiyor. Bu belgenin gönderilmesine ise kesin gözüyle bakılıyor.

Lucas Lima imzayı attı 5 yıllık...


Lima'nın Santos'la olan sözleşmesi 31 Aralık'ta sona eriyor. Bu sezon toplamda 33 maça çıkan Lima, 1 gol 12 asistlik performans sergiledi.

Haberin Devamı