Stefan Kuntz'dan millilere ilginç 'sofra' yasağı

Milli takımın teknik direktörü Stefan Kuntz, göreve başladıktan sonra Riva'ya kendi kurallarını getirdi. Cebelitarık ve Karadağ maçları için toplanan milliler, Kuntz'un yeni kurallarıyla ilk kez karşılaştı. Özellikle sofra kuralı dikkat çekiyor.

10 Kasım 2021, Çarşamba 09:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyet'teki habere göre, Stefan Kuntz futbolcuların kendi arasındaki sosyalleşmesine ve takım birlikteliğine büyük önem veriyor.

Bu amaçla beraber yenen yemekler Kuntz için önem taşıyor. Alman teknik adam, yemeklerde telefonla uğraşılmasını kesinlikle istemiyor. Millilerde sofradayken telefonla uğraşmak yasaklandı.

Oyuncular, yemek süresince ne olursa olsun telefonlarına bakmıyor. Onun yerine yanındaki, karşısındaki arkadaşlarıyla sohbet ederek bu şekilde birbirlerine yakınlaşıyor. Bu, sadece futbolcular değil, personel için de geçerli.

Takım, herkes yemeğini bitirmeden sofradan kalkmıyor. Kaptan Burak Yılmaz, “Afiyet olsun” demeden hiçbiri masayı terk etmiyor. A Milli Takımı Teknik Direktörü Kuntz’un, bu şekilde takımdaşlık ruhunu futbolculara kazandırmayı amaçladığı, bir ekip olarak hareket etmenin önemini anlattığı ifade edildi.

Türkiye’de bulunduğu süre içerisinde Türkçe bazı kelimeleri öğrenen Kuntz, oyuncularına Türkçe hitap edebilmek için özel ders alıyor. Kuntz kısa zamanda öğrencilerine kendi dilleriyle ulaşmak istiyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Serdar Gürler'den milli takım için 'adalet' tepkisi