Steven Nzonzi'nin babası, ayrılmak için Galatasaray'dan ücret talep ediyor

Galatasaray'da son haftalarda yedek kalan Steven Nzonzi, Ankaragücü maçı öncesinde kadro dışı bırakılmıştı. Oyuncunun kadro dışı bırakılmasına gerekçe olarak ise yapılan son antrenmandaki disiplinsiz tavırları gösterilmişti. Nzonzi'ye ayrılık teklifini ileten Galatasaray, oyuncunun aynı zamanda temsilcisi de olan babası Fidele Nzonzi'nin ücret talebiyle karşılaştı.

16 Aralık 2019, Pazartesi 11:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Steven Nzonzi ve Galatasaray'ın yollarının ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Orta yolu bulmaya çalışan taraflar, ilk görüşmede uzlaşamadı.

Sezon başında Roma'dan kiralanan Nzonzi, KAP'a yapılan açıklamaya göre Galatasaray'dan 3 milyon 250 bin euro garanti ücret alacaktı.

Şimdiye dek 850 bin euro alan Nzonzi, Galatasaray'dan ayrılmak için kalan 2 milyon 400 bin euro'nun 1 milyon 625 bin euro'sunu talep ediyor.

Babasi geldi

Babasi geldi

Nzonzi hem babası hme temsilcisi olan Fidele Nzonzi, Galatasaray'la görüşmek için İstanbul'a geldi ve teklifini kulübe iletti.

Baba Nzonzi, 1 milyon 625 bin euro'nun 31 Aralık'a kadar ödenmesi durumunda sorunsuz şekilde ayrılacaklarını bildirdi.

Galatasaray ise yolları ayırmak için kalan ücretin büyük bölümünü ödemeye sıcak bakmıyor. Maddi olarak zaten zor durumda olan sarı kırmızılı ekip, devre arasına kadar alternatif bir çözüm bularak Nzonzi'yi göndermeyi planlıyor.

Nzonzi'nin taliplerinin olduğu ve özellikle Torino'nun oyuncuya en yakın kulüp olduğu söyleniyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Güntekin Onay, Beşiktaş kadrosundaki bazı oyuncuları eleştirdi