Sumudica: 19 oyuncu bana yazdı, çalıştıkları en iyi hoca olduğumu söylediler

Gaziantep FK'da açıklamalarıyla şansını fena halde zorlayan Marius Sumudica, görevden alınmıştı. Sözleşmesinin bitimine 4 ay kala yeni ve zamlı sözleşme için çok fazla girişimde bulunan Rumen hoca, yönetim tarafından gönderildi. Sumudica konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

12 Ocak 2021, Salı 11:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Arabistan'ı istemiyorum"

"Arabistan'ı istemiyorum"

Suudi Arabistan'a gitmek istemiyorum. Avrupa'da kalmak istedim, Sivasspor maçı öncesi akşamı bir görüşme gerçekleştirdik yönetimle. Bir noktada büyük para sorunları olduğu söylendi. Devam edebileceğimiz söylendi ama indirim yapmam gerekiyordu. Kalktım artık konuşmak istemiyorum dedim, maça odaklanmak istiyorum dedim.


İhanete uğramış gibi hissettim

İhanete uğramış gibi hissettim

Başkan benimle konuşmaya geldi ve görüşmeden sonra içlerinden biri odama geldi ve bana küçük bir artış yapacaklarını söyledi. Onlara aynı fikirde olmadığımı ve sözleşmemi tamamlamak istediğimi söyledim. Kontratı iki saat içinde yapmak istediklerini söylediler, ben böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledim.
Sivasspor ile oynanan maçta eksiklerden dolayı dezavantajlıydık ve bizi üst sıralardan indirmek istediklerini hissettik. Kulüpten bazı kişiler daha fazla para kazandığımı duyuran söylentiler vardı. Bu gerçek değildi. Durum bu değil dedim, ihanete uğramış gibi hissettim.

Çelişkili biriyim, evet ama böyle motive oluyorum

Çelişkili biriyim, evet ama böyle motive oluyorum

Gaziantep kulübüne çok şey borçluyum, bana iyi koşullar sundu. Maçtan sonra doğruyu söyledim, o şakayı tekrarladım. Şakayla, eşimden kulübe vermek için biraz para isteyeceğimi söyledim. Gaziantep kentinden Başkandan özür dilerim, büyüyen bir şakaydı. Birçok koç buraya gelmek ister ama o anda gücenmiş hissettim. Bana şakadan rahatsız olduğunu söylediler. Kimseden merhamet istemiyorum. Ben çelişkili bir adamım ama kendimi bu şekilde motive ediyorum. Şakanın tuzsuz olduğunu bilmiyordum. Şehir gücendi ve şimdi onları anlıyorum.

Futbolcular bana yazdı

Futbolcular bana yazdı

Takımdaki oyuncular bana mesajlar gönderdi. 19 oyuncu bana yazdı, (Neden ayrıldığını anlamıyorum) şeklinde mesajlarda geldi. Everton için oynayan Kevin Mirallas bana yazdı. Bana birlikte çalıştıkları en iyi koç olduğumu söylediler. Türkiye'de yılın teknik direktörü seçildim ve takıma gönül rahatlığı vermek istedim. Oyuncular bana kalır mıyım diye sordu. Bir şaka yüzünden artık benimle çalışmak istemediklerini söylediler. Geride bir şey bırakıyorum ve onların Sumudica ile yaptıklarından daha fazlasını başarmalarını istiyorum.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mesut Özil Fenerbahçe'ye seri şekilde övgüler yağdırdı