Tenet için gerçek bir uçak patlattılar

Christopher Nolan imzası taşımasıyla bu yılın en heyecanla beklenen filmleri arasında yer alan Tenet için gerçek bir Boeing 747 uçak patlatıldığı ortaya çıktı. Nolan, Tenet'te merak beklenen sahnenin nasıl çekildiğini anlattı. Tenet'e göre bu, maliyet açısından en uygunuydu.

28 Mayıs 2020, Perşembe 09:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kafa karıştırıcı filmlerin yönetmeni Cristopher Nolan'ın heyecanla bekklenen yeni filmi Tenet'ten bugüne kadar yalnızca iki fragman yayınlandı. İki fragman da filme dair ipucu vermek yerine heyecan kat sayısını artırdı. Filme dair bugüne kadar halen kısıtlı sayıda detay biliniyor. 

Corona virüs salgını nedeniyle dünyanın dört bir yanında sinema salonları halen kapalı, fakat buna rağmen filmin yapım şirketi Warner Bros. ve Nolan, film bu yaz vizyona girecekmiş gibi tanıtım çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde filmden yeni bir fragman yayınlanırken, Total Film’in kapağında da bu ay Tenet’a yer verildi.


Yönetmen Cristopher Nolan filmin yapım sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz hafta yayınlana son fragmanda, Robert Pattinson‘ın karakteri, John David Washington‘ın karakteriyle bir uçak kazası planı paylaşıyor. Hemen sonrasında bir Boeing 747’nin binaya çarparak infilak ettiğini görüyoruz.

Nolan'ın daha önceki The Dark Knight Rises ve Dunkirk gibi filmlerde uçakları içeren pek çok sahneye imza attı. Ancak bu sahneyi diğerlerinden ayıran özelliği, gördüğümüz Boeing 747 uçağın gerçek olması. Boeing 747 satın alıp patlatma fikrinin nasıl ortaya çıktığını anlatan Nolan, prodüksiyon açısından bunun en uygun alternatif olduğunu belirtti. Bu sahneyi ilk başta tasarlarken uçağın çarpmasını minyatür setlerle çekmeyi planlayan Nolan, daha sonra Kaliforniya’da emekliye ayrılan eski uçaklara denk geldiklerini ve gerçek bir uçak kullanmanın maliyetini hesapladıklarını aktardı. 


Robert Pattinson da Total Film’e verdiği demeçte böyle bir sahne çekmenin ne kadar çılgınca olduğuna dikkat çekti. Gerçek bir 747’yi patlattıkları bir sahnenin gerçek olacağını düşünmediğini söyleyen Pattinson, “böyle bir şey filmlerde kaç defa olabilir ki” diye düşündüğünü belirtiyor.

Özel efekt süpervizörü Scott Fisher ve yapım tasarımcısı Nathan Crowley ile bu büyük sahneyi nasıl çekeceklerini planladıklarını söyleyen Nolan, ani bir kararla uçağı satın alıp sahneyi bu şekilde çekmenin çok iyi sonuç verdiğini düşünüyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Chris Evans Captain America'dan neredeyse vazgeçiyordu