TFF Başkanı Nihat Özdemir seyircili maçlar için tarih verdi

TFF Başkanı Nihat Özdemir, yeni sezonda seyircili oynamak istediklerini açıkladı. Çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Özdemir, EURO 2020 hedefini de açıkladı.

09 Haziran 2021, Çarşamba 14:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Nihat Özdemir, "İnşallah Ağustos’un 13’ünde başlayacak olan yeni futbol sezonumuzu seyirci oynatmak istiyoruz. Sağlık Bakanlığı'mızın son zamanlarda yapmış olduğu aşı bağlantılarından dolayı haziran ayında çok büyük oranda aşılama yapılacağını görmekteyiz. İnşallah Ağustos’un 13’ünde başlayacak olan yeni futbol sezonumuzu seyircili olacak.

Şu andaki verilerde ve gidişatta seyircili oynama konusunda herhangi bir problem yaşamayacağımızı görüyoruz. İnşallah yeni sezon açılış maçımızla birlikte müsabakalarımızı düşük kapasiteli seyirci oranında statlarımızda oynamak istiyoruz" dedi. 

Yeni sezon için henüz net bir karar verilmedi ve seyircili oynama kararı için hükümetin son düzenlemeleri bekleniyor.

Özdemir, EURO 2020 için ise, "1 Haziran günü Roma’da İtalya-Türkiye milli takımlarının yapacağı maçla Avrupa Futbol Şampiyonası başlayacak. Grubumuz güçlü bir grup. Ev sahibi İtalya var. İlk maçımızı da Roma’da yapacağız. Arkasından kardeş ülkemiz Azerbaycan'ın başkenti olan Bakü’de Galler ile arkasında da İsviçre ile oynayacağız. Hedefimiz gruptan çıkmak" dedi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ali Koç'tan telefon bekliyor! Şampiyonluk...