Thomas Tuchel 'tükenmişlik sendromu' yüzünden Galatasaray'ın başına geçmedi

Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan Chelsea'nin teknik direktörü Thomas Tuchel, bir dönem Galatasaray'la ciddi bir temasta bulunmuştu. Alman hoca o dönem Mainz'i çalıştırıyordu ve yaşadığı psikolojik buhran nedeniyle işine bir süre ara vermişti.

30 Mayıs 2021, Pazar 10:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Spor Arena'daki haberde, Chelsea ile Şampiyonlar Ligi'ni kazanan Thomas Tuchel, Galatasaray ile anlaşmanın kıyısından döndüğü hatırlatıldı.

2013/14 sezonunun bitimiyle Roberto Mancini ile yollarını ayıran Galatasaray'da başkan Ünal Aysal ve Florya'da futbolun başına geçen Erdal Keser, Alman ekolünden bir ismi göreve getirmek için fikir birliğine varmıştı.

Bülent Tulun aracılığıyla Tuchel ile görüşen Galatasaray, oldukça büyük yol kaydetmiş ve anlaşma sağlanmıştı. O dönem Alman ekibi Mainz'dan yeni ayrılan Tuchel, Galatasaray'ın yeniden yapılanma projesine sıcak bakmış ve anlaşmıştı. Tuchel'in yıllık maaşı 2,5 milyon euro olacaktı.

Galatasaray, Tuchel'i yeni teknik direktörü olarak duyurmaya hazırlanırken Alman hoca, başkan Ünal Aysal'ı arar ve Galatasaray'a gelemeyeceğini söyler. O dönem çıkan haberlerde Tuchel'in Aysal'a 'Tükenmişlik sendromu yaşıyorum. Mainz'dan da bu sebeple ayrıldım. Bir süre takım çalıştırmayacağım. Eğer gelecek yıl yine teklif yaparsanız tekrar görüşebiliriz" dediği yönünde bilgiler yer alıyor.

Ünal Aysal da yaptığı bir açıklamada; "Thomas Tuchel, Galatasaray'ı çalıştırmaktan onur duyacağını ancak 1 yıl dinlenmek istediğini söyledi. Gelecek yıl teklif alırsa seve seve geleceğini ifade etti" demişti.

Thomas Tuıchel, Ünal Aysal'a dediği 2014/15 sezonunu dinlenerek geçirdi ve 2015/16 sezonunun başında Borussia Dortmund'un başına geçerek kariyerini ivmelendirmeye başladı.

Galatasaray ise Alman veya Hollanda ekolü derken İtalyan teknik adam Cesare Prandelli ile anlaşmış ve Prandelli kısa süre içerisinde görevden alınarak yerine Hamza Hamzaoğlu getirilmişti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiliz oyuncuya şok uyarı! 'Galatasaray'a gitme!'