Tinder Kullanıcılarının Yüzde 30'u Evli

Yeni nesil tanışma uygulaması Tinder bir süredir kullanıcıların gözdesi.

12 Mayıs 2015, Salı 12:36
A A
Tinder Kullanıcılarının Yüzde 30'u Evli

Kimine göre çok kullanışlı kimine göreyse sosyal medyada çöpçatanlık yapmaya yarayan bir mobil uygulama.Tinder hakkında gerçekleştirilen bir araştırma sonuçları da ortaya ilginç bilgiler koydu.Araştırma sonuçlarına göre Tinder yeni aşk ya da sevgili arayışında olan bir uygulama değil. Tinder çapkınlık yapmak için geliştirilen bir uygulama.

Araştırma şirketi olan GlobalWeblndex (GWI), Tinder’ı ele alarak bir araştırma gerçekleştirdi.Araştırmanın sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.Kamuoyu ile yayınlanan bilgiler sosyal medyada dikkat çekti.Dikkat çekmemesi mümkün değil de denebilir.Araştırma sonuçlarına göre Tinder kullanıcılarının yüzde 42’lik kısmının bir ilişkisi bulunuyor. Neredeyse kullanıcıların yarısı denebilir.

Tinder üzerinde gerçekleştirilen araştırmada 47 bin kişi ele alındı.Bu kullanıcıların %30’u evli. Yüzde 12’sinin ise bir ilişki içerisinde olduğu gözlemlendi. Geri kalan %54’lük kısım ise yalnızlardan oluşuyor.Yüzde 3lük ufak bir bölüm ise boşanmış erkek ve kadınlardan oluşuyor.Ayrıca uygulamanın kullanıcıların büyük çoğunluğunu erkekler oluşturuyor. Yüzde 62’lik kısım erkekler bunun neredeyse yarısı, yüzde 38’lik kısım kadınlar.

Araştırmanın sonuçlarına bakıldığında Tinder‘ı kullananların büyük çoğunluğunun çapkınlık peşinde olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle bu çapkın kullanıcıların büyük çoğunluğu erkek ve evli.

 

Qualcomm’dan 10 Çekirdekli Yonga Seti!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.