TMSF'den 'striptiz' açıklaması

TMSF, bugün basında yer alan haberlerle ilgili bir yazılı açıklama yaptı

31 Temmuz 2012, Salı 15:15
A A

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), kamu alacağını tahsil sürecini büyük bir titizlikle yürüten kurumlarının, herhangi bir yasa dışı uygulamaya göz yummasının söz konusu olamayacağını bildirdi.

TMSF, bugün basında yer alan haberlerle ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Uzan Grubu şirketleriyle ilgili sürdürülen denetim çalışmaları sırasında usulsüz harcamaların yapıldığına yönelik "Plaza Tur" çalışanı Sibel Erdoğan’ın şikayeti üzerine Cumhuriyet Savcılığı’nın da bir soruşturma başlattığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu süreçte Fon Denetçilerinin usulsüz işlemlerle ilgili dava açılması görüşüyle hazırladığı rapor ilgili Cumhuriyet Savcılığına intikal ettirilmiştir. Bazı medya organlarının ima ettiği gibi yapılan usulsüzlük Fon bünyesinde olmayıp bağlı şirketler tarafında hizmet alımı yapılan Kongre Organizasyon Seyahat Acentesi San. ve Tic. A.Ş (Plaza Tur) firması tarafından kesilen faturalarda gerçekleşmiştir. Kamu alacağını tahsil sürecini büyük bir titizlikle yürüten TMSF’nin herhangi bir yasa dışı uygulamaya göz yumması söz konusu olamaz.

TMSF, uygulamalarında tüm kamuyu temsilen yasalara uygunluk konusunda büyük bir dikkat ve şeffaflık politikası yürütmekte olup Fon, uygulamaları sırasında elde ettiği tüm tespit ve değerlendirmeleri görev ve yetki alanları çerçevesinde ilgili kurum ve kuruluşlara süratle aktarmaktadır. Haberde konu edilen personellerle ilgili inceleme ve soruşturma kurumumuzun hazırlamış olduğu denetim raporları neticesinde adli makamlarca yürütülmektedir. Kurulduğu ilk günden beri yolsuzluklarla mücadele eden kurumumuz kendi bünyesinde de bu tür istismarlara asla müsaade etmeyecektir."
 

>> Striptiz şovlarının faturasını TMSF'ye ödetmişler

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.