'Toprak bebek' yaşam savaşını kazandı

'Toprak bebek' yaşam savaşını kazandı

28 haftalıkken bin gram ağırlığında dünyaya gelen ve ikizi doğumdan 5 gün sonra yaşamını yitiren Toprak bebek, geçirdiği zorlu kalp ameliyatı sonrasında hayata tutunmayı başardı

19 Kasım 2016, Cumartesi 20:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Emel ve Kürşad Gülhan çiftinin üçüncü çocukları olan Toprak bebek ile ikizi, gebeliğin 28. haftasında dünyaya geldi. Ancak Toprak bebeğin ikizi doğumdan 5 gün sonra yaşam savaşını kaybetti. Prematüre doğan Toprak bebek, kalbindeki delik nedeniyle kalp ameliyatı oldu. Yaklaşık 3 ay hastanede kalan Toprak bebek, yaşama tutundu. 

Anne Emel Gülhan, 28. haftada bin gram ağırlığında dünyaya gelen bebeklerinin şu anda 5,5 aylık olduğunu söyledi. Gülhan, erken doğduğu için bebeğin akciğerinin gelişemediğini söyledi.

"Sabır ve dua ile üstesinden geldik" 

Anne Gülhan, şöyle devam etti:

"Doktorlar bize her şeye hazırlıklı olmamız gerektiğini söyledi. O endişeyle yaşamak çok zor bir duygu. Gecelerimiz, sabahlarımız birbirine karışmıştı, zaman bir türlü geçmiyordu. Sadece dua ediyorduk. Çok şükür sabır ve dua ile üstesinden geldik. Bir kızım ve bir oğlum daha var. Bunlar bizim mucize ikizlerimizdi. Maalesef eşini kaybettik. Allah Toprak'ı bize bağışladı." 

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kolon kanseri riskini %50 azaltan beslenme öneriler