"Toz Bezi" destek bekliyor!

Yönetmen Ahu Öztürk üç yıldır çalıştığı "Toz Bezi" filmi projesi için indiegego üzerinden destek arıyor. Film mahalleleri kentsel dönüşüm tehdidi altında olan ve geçimlerini temizliğe giderek sağlayan iki kadının hikayesini anlatıyor

24 Nisan 2014, Perşembe 14:51
A A

Ahu Öztürk üç yıldır üzerinde çalıştığı “Toz Bezi” adlı film projesi için indiegogo üzerinden destek arıyor. “Bir film yapıyoruz, hep birlikte yapalım istiyoruz!”

Çağrı metninde Türkiye’de sinema yapmanın zorluklarının malum olduğu bu nedenle ülkenin hikayelerinin anlatılamadığı belirtiliyor ve filmin hikayesi özetleniyor: “Maltepe Gülsuyu’nda, kentsel dönüşüm tehdidi altındaki bir mahallede yaşayan ve Kadıköy’deki evlere temizliğe giden, hayat onlara çok iyi davranmasa da, hayatla dalgalarını da geçmeyi bilen ama bir noktada dayanma güçlerini kaybeden iki kadının, Nesrin ve Hatun’un hikayesi Toz Bezi. Biri daha dirençli, biri daha kırılgan, biri daha gerçekçi, biri hayalperest iki kadın... Evlerine gündeliğe gittikleri kadınlarla kurulan ilişkinin yarattığı çelişkiler, kendi aralarındaki kız kardeşlik ilişkisinin yarattığı küçük ısırmalar, kötülükler...

Nazan Kesal, Asiye Dinçsoy, Serra Yılmaz ve Didem İnselel’in rol alacağı senaryosunu yönetmeni Ahu Öztürk’ün yazdığı filmin görüntü yönetmenliğini Meryem Yavuz yapacak ve çekimlere 21 Mayıs’ta başlanacak. Ancak ekibin ekipman ve yemek için desteğe ihtiyacı var.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.