Tuncay Şanlı: "Fatih Hoca'yı önden soyunma odasına gönderir, biz Mehter'le giderdik"

Tuncay Şanlı, gazeteci Haldun Domaç'ın konuğu oldu. Futbolculuk dönemiyle ilgili birçok şey anlatan Tuncay Şanlı, Avrupa devlerine transfer ihtimalinden ve 2008 Avrupa Şampiyonası'ndan bahsetti.

26 Nisan 2020, Pazar 11:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yorumcu ve gazeteci Haldun Domaç, Tuncay Şanlı'yı teleröportajla konuk etti. Fenerbahçe ve Milli Takım'ın eski oyuncusu Tuncay Şanlı, EURO 2008'de gelen başarının perde arkasını şöyle anlattı:

"2008 Avrupa Şampiyonası'nda maçlara giderken farklı hazırlıklar yapıyorduk. Biz duygumuzu farklı yaşarız. Bazı maçlar var ki, o duyguyla mücadele ettiğimizde kazanırız biz. Ben belirli görüntüler hazırlardım, Çek veya Hırvatistan maçıydı. Fatih hocadan rica ederdik, 'Siz önden soyunma odasına gidin, biz grup olarak hep birlikte gelelim' diye. Mehter Marşı ile soyunma odasına girerdik. Bazen teknik adamın bir şey söylemesine gerek kalmaz. Fatih hocanın motivasyon anlamında bize kattığı çok şey vardır. Biz de ondan tecrübeler edindik.

Haldun Domaç, Tuncay Şanlı'ya milli takımda forvet oynamamasına rağmen en çok gol atan üçüncü oyuncu olduğunu hatırlatınca, milli yıldız "Milli takım ruhu diye bir şey vardı. Ay-yıldızlı antrenman tişörtünü giydiğinizde bile bambaşka bir atmosfere bürünürsünüz. Bazen kendi takımınızda çok iyi performans gösteremeyebilirsiniz ama orada bir kalıp vardır. Bazı oyuncular o sahneye geldiğinde başka bir performans gösterirler" dedi.

Middlesbrough'ya transfer

Middlesbrough'ya transfer

"Arsenal 1.5 yıl kadar beni izledi ama tam olarak pozisyonumu bilmiyorlardı. Fenerbahçe'deki ilk senemde 3-5-2'nin sağında ve solunda oynadım. Sonra orta saha bölümüne geçtim. Ümit Milli Takım'da santrfor gibi oynuyordum. Bazen ben de yerimi yadırgıyordum nerede oynadığıma dair. Arsenal'de o süreçte tam olarak hangi pozisyonda oynadığımı bilmiyordu. Middlesbrough'ya da Arsene Wenger öneriyor, öyle gerçekleşiyor transfer. Ondan sonra beni takibe alıyorlar."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2021'in ilk derbisi Beşiktaş-Galatasaray