Türk doktorlarına güvendi, şifa buldu

Kalça kemiğinden acil ameliyat olması gereken İngiliz hasta Geraldine Ann Mcavan, ülkesine dönmek yerine İzmir'de tedavi oldu. Ortopedi Uzmanı Bora Şerifhan Alpaydın, "Hastamızın sağlığı çok iyi, tek başına yürüyebiliyor. Türk doktorlarını tercih etmesi bizi çok mutlu etti" dedi

01 Temmuz 2016, Cuma 11:17
A A
Türk doktorlarına güvendi, şifa buldu

İngiltere ve Didim’de yaşayan emekli Geraldine Ann Mcavan (68), kalça kemiklerinde oluşan enfeksiyon nedeniyle yürüyemez oldu. Didim’deki birkaç arkadaşından Ortopedi Uzmanı Bora Şerifhan Alpaydın’ın ismini duyan İngiliz kadın, Menemen’deki Özel Sada Hastanesi’ne başvurdu.Doktoru Alpaydın, yaptığı tetkik ve muayeneden sonra "İki aşamalı ameliyat olmanız lazım. İsterseniz bu tedavinizi ülkenizde de yaptırabilirsiniz" önerisinde bulundu.  Geraldine Ann Mcavan bir an bile düşünmeden doktoruna "Ben Türk doktorlarına güveniyorum, ameliyatlarımın sizin tarafınızdan gerçekleştirilmesini istiyorum" yanıtını verdi.

'TÜRK DOKTORLARINA GÜVENİYORUM'

Dr. Alpaydın, tarafından gerçekleştirilen iki operasyonda İngiliz kadın hastanın enfeksiyonu tedavi edilirken kalça protezi takıldı. Daha önce eşi John’un yardımıyla yürüyebilen, seyahat sırasında aracın hareketleri nedeniyle acı ve sızı duyan kadın, şimdi tek başına yürüyebiliyor. Ağrılarının da sona erdiğini belirten Mcavan, "İzmir’de sağlığıma kavuştuğum için çok mutluyum. Türk doktorlarına güveniyorum. İngiltere’deki tedavi süreçlerinde sorunlar yaşanabiliyor" dedi.

İngiliz hastasının hastanelerine başvurduğunda tekerlekli sandalye ile geldiğini anlatan Dr. Alpaydın, "Hastamız için iki aşamalı bir ameliyat planladık. Hastamız iki ay arayla gerçekleştirilen ameliyatlarla sağlığına kavuştu. Bastonla zor yürüyen Mcavan, artık hiçbir acı veya sızı duymadan yürüyebiliyor. Kalça revizyon cerrahisi ortopedinin en zor ameliyatlarından biridir. Onun da azmi sayesinde sağlığına kavuştu" dedi.

DHA
Sıradaki haber yükleniyor...