Türk Hava Yolları eleman alacak! İşte aranan şartlar...

Eleman alımları için düğmeye basan THY ilk etapta pilot, tecrübeli ve tecrübesiz kabin memuru ile mühendis alacak. Şartları taşıyanlar internetten müracaat edebilecek

26 Şubat 2017, Pazar 09:32
A A
Türk Hava Yolları (THY), 2017 yılı içerisinde ikinci pilot, tecrübeli-tecrübesiz kabin memuru ve mühendis işe alacağını açıkladı. Buna göre, 20 ikinci pilot, 50 tecrübesiz kabin memuru, 50 tecrübeli kabin memuru ve 2 mühendis olmak üzere toplam 122 kişi işe alınacak.
 

İKİNCİ PİLOT ADAYI:


THY, Boeing 737NG tipinde en az 1500 saat uçuş tecrübesine sahip ikinci pilot adayları arıyor. 22-53 yaş aralığında toplam 20 kişi istihdam edilecek.
 

TECRÜBELİ KABİN MEMURU:


23-32 yaşlar arasındaki kadın ve erkek adayların başvuracağı pozisyon için İngilizce bilmek, en az iki yıl kabin memuru olarak tecrübe isteniliyor. Toplam 50 kişi alınacak.
 

TECRÜBESİZ KABİN MEMURU:


Toplam 50 kişinin alınacağı kabin memuru kadın/erkek adayları için yaş aralığı 21-30. En az ön lisans/ meslek yüksek okulu mezunlarını başvuracağı pozisyon için iyi İngilizce isteniyor.
 

MÜHENDİS:


THY'nin Emniyet Bilgi Yönetimi bölümünde görev yapacak mühendislerin uçak, havacılık-uzay, uzay, uçak ve uzay mühendisliği bölümlerinden mezun olması, en fazla 38 yaşında olması isteniyor. 2 kişinin alınacağı bölüm için yüksek lisans derecesi tercih nedeni sayılacak..

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.