Türkiye Fair Play Ödülü, Naim Süleymanoğlu'nun tabutunu öpen Leonidis'ın

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu tarafından belirlenen Türkiye Fair Play Ödülleri'nin 2017 yılı kazananları düzenlenen basın toplantısında açıklandı.
 

30 Nisan 2018, Pazartesi 16:28
A A
Ataköy'deki Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilen toplantıya, TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar ve komisyon üyeleri katıldı.

TMOK Fair Play Jürisi, Sportif Fair Play Davranış Dalı, Sportif Fair Play Kariyer Dalı ve TMOK Toplumsal Fair Play Ödül Sahibi dallarında ödüle layık görülen isimleri ve takımları belirledi.
 

TABUTUNU ÖPMÜŞTÜ


Sporculuk hayatı boyunca ünlü haltercimiz Naim Süleymanoğlu'na rakip olan Yunan halterci Leonidis, büyük ödülün sahibi oldu.
Leonidis, Naim Süleymanoğlu'nun cenazesine gelmiş ve tabutunu öperek yakın arkadaşını son yolculuğuna uğurlamıştı. Eski Yunan sporcunun bu davranışı uzun süre konuşulmuş ve takdir görmüştü.
 

İŞİNDEN OLMUŞTU


Yunan Halter Federayonu Başkanlığı’na getirilen eski Olmipiyat ve Dünya Şampiyonlarından Pirros Dimas, dostu Naim Süleymanoğlu’nun cenazevine katılan ve Türk bayrağına sarılı tabutunu öpen Milli Takım antrenörü Valerios Leonidis’in görevine son vermişti!
 

TMOK 2017 Türkiye Fair Play Ödülleri'nin sahipleri şöyle:


Sportif Fair Play Davranış Dalı:
Büyük ödül: Valerios Leonidis (En büyük rakibi Naim Süleymanoğlu'nun cenazesine gelip Türk bayrağı sarılı tabutu öpmüştü.)
Şeref diploması: Fenerbahçe ve Galatasaray kadın voleybol takımları ile Batuhan Erikli
Kutlama mektubu: Devrim Şahin, Trabzon İMKB Kız Meslek Lisesi Futsal Takımı ve Nil Çokgezen

Sportif Fair Play Kariyer Dalı:
Büyük ödül: Salih Bora
Şeref diploması: Ampute Futbol Takımı ve Olgun Atilla
Kutlama mektubu: Birsel Vardarlı Demirmen, Yasemin Horasan ve Şemsi Keser

Toplumsal Fair Play Ödül Sahibi:
Büyük ödül: Kamber Baykal

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.