Türkler uzun tatil seviyor

Enuygun.com’un binin üzerinde katılımcıyla gerçekleştirdiği ankete göre, Türkler iyi bir tatilin 7 günden daha uzun olması gerektiğini düşünüyor

19 Temmuz 2017, Çarşamba 13:38
A A

 Online uçak bileti satış sitelerinden Enuygun.com, Türklerin uçak ile seyahat ve tatil alışkanlıklarını analiz etmek amacı ile bir anket düzenledi. Yapılan açıklamada anket ile ilgili sonuçlar şöyle;
 

Araştırmadan çıkan sonuca göre Türkler uzun tatilleri seviyor ve hatta tatile doymuyor! Ankete katılanların yüzde 38,7’si iyi bir tatilin yedi günden daha fazla olması gerektiğini; yüzde 26,8’i en az yedi günlük, yüzde 20,6’sı ise en az 5 günlük bir tatilin yeterli olacağını düşünüyor.
 

ULAŞIMDA KONFOR VE ZAMANA ÖNEM VERİLİYOR

 
Anket sonuçlarına göre katılımcılar konfor ve zaman avantajı sebebiyle diğer ulaşım seçenekleri yerine uçak ile yolculuk yapmayı tercih ediyor. Araştırma dâhilinde yöneltilen ‘‘Tatillerinizin kaçına hava yolu ile gittiniz?" sorusundan çıkan sonuçlara göre ise Türkler (yüzde 34,3) son 5 yılda tatillerinin en az birinde uçak ile seyahat etmeyi tercih etti.
 
Araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 26,9’u son 5 yılda beş seferden fazla tatile gittiklerini ifade ederken, yüzde 19,6’sı ise son 5 yılda sadece bir kez tatile gittiklerini belirtiyor. Araştırmadan çıkan bir diğer sonuca göre de son 5 yılda hiç tatile gitmeyenlerin oranı ise yüzde 9,6.
 

TÜRKLER YILDA ORTALAMA 14 GÜN TATİLE GİDİYOR


Araştırmaya göre katılımcılarının yüzde 28’i yılda ortalama 14 gün tatile gittiklerini ifade ediyor. Yılda 7 gün tatile gidenlerin oranı ise yüzde 16,6.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.