UEFA, EURO 2020'yi ertelemek için 320 milyon euro talep ediyor

EURO 2020'nin koronavirüs nedeniyle ertelenmesi bir süredir gündemde. Birçok lig ve organizasyon süresiz olarak ertelendikten sonra Haziran 2020'de yapılacak olan Avrupa Şampiyonası için de karar günü yaklaşıyor. UEFA, bu organizasyonun ertelenmesinin maliyetini ise 320 milyon euro olarak açıkladı.

17 Mart 2020, Salı 13:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Koronavirüs nedeniyle birçok ülkede futbol ligleri ertelendi. Tekrar başlayıp başlamayacağı, başlayacaksa ne zaman başlayacağı belirsiz olan birçok lig için en iyimser tablo, karşılaşmaların mayıs sonu veya haziran başında tamamlanması.

Bu durum da 12 Haziran'da başlaması planlanan EURO 2020'nin ertelenmesini gerektiriyor.

Zaten koronavirüs salgınının bir miktar kontrol altına alınması için de hemen hemen aynı süre gerekiyor.

Örneğin Şampiyonlar Ligi'nin haziran sonuna, Premier Lig'in ise ağustos başına sarkması gündemde.

Birçok futbolcunun kulübüyle olan sözleşmesi ise kurallar gereği 30 Haziran'da sona eriyor.

Talep edilen para 320 milyon euro

Talep edilen para 320 milyon euro

BBC Sport'dan Simon Stone, UEFA'nın bu gecikmeleri karşılamak için Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası'nda mini turnuva yöntemi kullanabileceğini söyledi. Takımlar, play-off yöntemiyle şampiyonu belirleyebilir.

The Athletic'de David Ornstein ise UEFA'nın EURO 2020'yi ertelemek için organizasyona üye ülkelerden toplamda 320 milyon euro talep edeceğini duyurdu.

UEFA, ECA (Avrupa Kulüpler Birliği), FIFPro (Oyuncu Birliği) ve 55 üye ülkenin katılacağı ve video konferans olarak yapılacak toplantıda bu konular masaya yatırılacak.

Toplantı bugün yapılacak ve EURO 2020'nin 2021'e alınması gündeme gelecek. Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nın nasıl etkileneceği de toplantının bir diğer gündem maddesi olacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Konyaspor karşısında şut bile çekemeyen Fenerbahçe sistem değiştiriyor