'Ülkemiz IMF'e borç verecek duruma geldi'

'Ülkemiz IMF'e borç verecek duruma geldi'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Türkiye'nin ekonomik yönden hiçbir sorununun bulunmadığını belirtti

19 Temmuz 2012, Perşembe 19:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Türkiye’nin ekonomik yönden hiçbir sorununun bulunmadığını belirterek, "Ülkemiz IMF’den dilenen devlet olmaktan çıkmış, IMF’ye borç verecek bir duruma gelmiştir" dedi.

Hüseyin Tanrıverdi, Zonguldak’ın Devrek İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Semerci’yi makamında ziyaret etti. Tanrıverdi, bir ülkenin kalkınmışlığının yerel yönetimlerin hizmetlerinden anlaşılabileceğini söyledi. AK Parti’li belediyelerin insan merkezli ve hizmet odaklı çalıştığını ifade eden Tanrıverdi, şöyle dedi:

"AK belediyeciliğin uygulandığı büyük şehirlerde, ilçelerde ve beldelerde büyük bir değişim yaşanmaktadır. Bu şehirlerin kalkındığı ve bu şehirlerde yaşayan insanların mutluluğunu fark ediyoruz. Şu an AK Parti’li belediyelerin olduğu yerlerde alt ve üst yapılar tamamlanmıştır. Şimdi estetik şehirlerin oluşması gayretini göstermekteyiz. Dünyada marka olacak şehirler oluşturuyoruz."

Tanrıverdi, Türkiye’de sıfır sorun oluşturmak için demokrasiye sahip çıkılması gerektiğini kaydetti. Bu anlamda yerel yönetimlerin rolünün önemine değinen Tanrıverdi, belediye başkanlarının bu rolü üstlendiklerinin farkında olduklarını vurguladı.

Türkiye’nin ekonomik yönden sorununun bulunmadığını ifade eden Tanrıverdi, şöyle devam etti:

"Batı komşularımızda ekonomik krizler söz konusuyken, bu ateş çemberi içerisinde Türkiye bunlardan etkilenmedi, ayakları üzerinde sağlam bir şekilde durmayı başarabildi. Ülkemiz IMF’den dilenen devlet olmaktan çıkmış, IMF’ye borç verecek bir duruma gelmiştir. Bu durum siyasi istikrarla gerçekleşmiştir. Milletimiz de bu istikrarın tadını almıştır. Bugün yapılan anketler de göstermektedir ki AK Parti’nin oy oranı yüzde 54’lerin altına düşmemiştir."

ÇÖKEN KÖPRÜYÜ İNCELEDİ

Buradan Çaycuma İlçesi’ne geçen Hüseyin Tanrıverdi, geçen 6 Nisan’da çöken Çaycuma Köprüsü’nde incelemelerde bulundu. Çaycuma Belediye Başkanı AK Parti’li Mithat Gülşen’den bilgi alan Tanrıverdi, gazetecilere açıklama yaptı. Yıkılan köprünün yerine yenisinin yapılacağını belirten Tanrıverdi, "Sayın Başbakanımızın talimatıyla işler çabuklaştırıldı. Yeni köprünün ihalesi yapıldı. Yaklaşık 7,2 milyon liraya ihale edildi. Yıkılan köprünün yerine bir an önce yenisinin yapılması sağlanacak" diye konuştu.

Belediye Başkanı Gülşen’in ek bir köprüye daha ihtiyaç duyulduğunu kendilerine aktardığını anlatan Tanrıverdi, "Dolayısıyla bu yeni köprüye ilaveten bir köprünün daha yapılması konusunda biz de milletvekili arkadaşlarımızla mesai sarf edeceğiz. Bir an önce bu ilave köprü de yapılır, hemşehrilerimize ve vatandaşlarımıza daha hızlı, seri, güvenli ulaşım imkanı sağlanır" dedi.

300 ARAÇLIK OTOPARKIN TEMELİ ATILDI

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Çaycuma Belediyesi’nin ilçe merkezinde yaptıracağı 300 araçlık 4 katlı otoparkın temel atma törenine katıldı. Vali Erol Ayyıldız, Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Ercan Candan, Özcan Ulupınar, Çaycuma Kaymakamı Hasan Yaman’ın da katıldığı törende konuşan Tanrıverdi, şehirlere böylesi çağdaş medeniyet hizmetleri sunmanın belediyelerin görevi olduğunu söyledi. Türkiye’nin geçmişte, ’Hasta adam’ olarak değerlendirildiğini belirten Tanrıverdi, şöyle konuştu: "Artık Türkiye hasta adam olmaktan çıktı; usta adam oldu. Ekonomik yönden, sosyal yönden, kültürel yönden bir gelişim ülkemizde gerçekleşti. Artık ekonomik ve sosyal olarak ayaklarını sağlam olarak yere basan bir Türkiye var. 2023’te ileri demokrasiye ulaşmış olacağız. Milli gelirimiz kişi başı 25-30 bin civarında olacak. Türkiye gelişmiş ülkeler arasında yerini almış olacaktır. Böylece vatandaşlarımız daha mutlu ve huzurlu olacaktır. Bizim anlayışımızda hizmet vardır. İnsanı sevmek vardır. Dili, dini, ırkı, mezhebi ne olursa olsun. Biz yaradandan ötürü yaradılanı seviyoruz. Dolayısıyla bu ülkede iş başına geldiğimiz günden bu yana kesinlikle insanlar arasında hiç bir şekilde ayrım yapmadık."

Siyasal olarak da ayrım yapmadıklarını ifade eden Tanrıverdi, "Ülkemizde 2 bin 950 belediye var. Bunların bin 667’si Ak Partilidir. Diğerleri farklı partilerdendir. Hiç bir zaman yerel yönetimlerde görev yapan belediyeleri siyasi etiketlerinden dolayı bir ayrıma tabi tutmadık. Dolayısıyla adil bir şekilde bugüne kadar iktidarlarımız ve hükümetlerimiz ülkemizi yönetmiştir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından otoparkın temeli atıldı. Buradan Zonguldak’a geçen Tanrıverdi, partisinin il başkanlığını ziyaret edip partilelerle görüştü.

Eren ÇOLAK/ ÇAYCUMA (Zonguldak), (DHA)

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kredi borcu olanlara güzel haber! Faizler siliniyor...