Vize için online başvuru adımı

Koronavirüs salgını sonrası normalleşme süreci adım adım başlıyor. Almanya için vize başvurularında yetkili kuruluş olan iDATA’dan şimdi başvuru yapanlar, vize işlemlerinde öncelikli olacak.

28 Mayıs 2020, Perşembe 08:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye’den Almanya’ya vize başvurularında tek yetkili kuruluş olan iDATA da bu kapsamda vize işlemlerinde olası yoğunluğun önüne geçmek için online randevu taleplerini almaya başladı.

Buna göre; https:// schengen.idata.com.tr adresi üzerinden kayıt olup vize başvuruları için rezervasyon yapanlar, sistem açılır açılmaz öncelikli sıra numaralarıyla vize işlemlerini yoğunluktan etkilenmeden gerçekleştirebilecek.

Bu hizmet için konsolosluklar tarafından belirlenmiş standart ücretlerin dışında bir hizmet bedeli almayacak olan iDATA, söz konusu rezervasyon sistemiyle olası yoğunluğun önüne geçerken, oluşturulacak sosyal mesafeyle de başvuru sahiplerinin sağlıklarını korumayı öngörüyor.

Ayrıca online rezervasyon için başvuranların seyahat tarihlerini tam olarak belirtmelerine gerek duyulmuyor, kişiler resmi başvuru gününden 6 ay sonrasına kadar diledikleri tarih için rezervasyon yapabilecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bu ekonomi haberlerini kaçırmayın: Ekonomi Postası (28 Mayıs 2020)