Vücudumuzdaki bel gamzeleri ne anlama geliyor?

Vücudumuzda bulunan her şeyin aslında bize özel bir anlamı var. Özellikle bel bölgesinde oluşan gamzelerin cinsel hayatınızdan sağlığınıza kadar birçok alanda bilgi veriyor.

26 Ekim 2019, Cumartesi 13:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bel gamzesine kadınlarda Venüs delikleri erkeklerde ise apollo delikleri deniyor. Bel gamzeleri kişiyi özel kılmasının sebebi güzellik ve aşk tanrısı Venüs ile bağlantılı olmasıdır.


Bel gamzeleri kişi de iyi bir kan dolaşımına dikkat çeker. Kan akışının kısa sürede hızlanmasına yol açarak zirveye ulaşma süresini kısaltır.

Bel gamzesine sahip olan kadınların cinsellik sırasında daha kolay orgazma ulaştıkları bilinir. Bu durumun nedeni ise pelvisin ve omurganın kendine has şekline sahip olmasından dolayıdır.


Bel gamzesi farklı şekil ve büyüklükte olabilir, ayrıca kişinin kilosuna, vücut yapısına ve atletik kabiliyetine göre de değişiklik gösterir. Bel gamzesine sahip olarak doğmadıysanız üzgünüz ki onları egzersiz yoluyla oluşturmak mümkün değildir ama var olan bel gamzelerinizi daha belirgin ve derin hale getirmek için yapabileceğiniz egzersizler var.

Özellikle bel ve karın kaslarını çalıştıran egzersizler sağlığınızla birlikte bel gamzelerinizin de belirginleşmesinde fayda sağlayacaktır.

Kadın ve erkekte eşit derecede bel gamzesi olsa da, Venüs’ün çekici gücü kadınlarda bel gamzesinin daha estetik durduğu kanıtlanmıştır.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ağız kokusunun az bilinen 7 nedeni