Yalova'da korkutan görüntü! Deniz kıyıdan 10 metre çekildi

Yalova'da korkutan görüntü! Deniz kıyıdan 10 metre çekildi

Yalova sahilinde deniz yaklaşık 10 metre çekildi. Jeoloji Mühendisi Yrd.Doç.Dr. Oğuz Gündoğdu, yaşanan bu çekilmenin 'depremin habercisi' olarak görülmemesini istedi

08 Aralık 2016, Perşembe 18:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yalova sahilinde bugün vatandaşları tedirgin eden bir olay yaşandı. Deniz kıyıdan yaklaşık 10 metre çekildi. Vatandaşların, ‘bu çekilme deprem habercisi mi?’ endişesine karşılık uzmanlar ise olayın deprem habercisi olmadığını ancak incelenmesi gereken bir durum olduğunu belirtti.
 

VATANDAŞLAR DENİZİN ÇEKİLDİĞİ ALANA KOŞTU


Yalova sahilinde denizin yaklaşık 10 metre çekilmesi ile kayalıklardaki yosunlar ortaya çıktı. Safran Deresi’nin denize dökültüğü yerde bazı kayıkların karaya oturduğu görüldü. Olası bir depremden korkan vatandaşlar, denizin çekildiği alana giderek inceledi.
 

OĞUZ GÜNDOĞDU: DEPREMİN HABERCİSİ DEMEK İÇİN YETERLİ DEĞİL


Konuyla ilgili DHA muhabirin sorularını telefon ile yanıtlayan Jeoloji Mühendisi Yrd.Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, “Denizin çekilmesi rüzgarın değişiminde ve atmosferik koşullarda da olabilir. Bu çekilmenin sadece Yalova'da değil, Marmara kıyı boyunda var olup olmadığı araştırılmalı. Yaşanan bu gelişmeye, 'depremin habercisi' demek için yeterli değil' dedi.
 
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Halil Sezai’nin savcılık ifadesi ortaya çıktı