Yapılandırma için İkitelli'deki vergi dairesine gidenler kapalı kapıyla karşılaştı

Yapılandırma için İkitelli'deki vergi dairesine gidenler kapalı kapıyla karşılaştı

Vergi borcu ödemesi ve yapılandırmasında son gün nedeniyle vergi daireleri önünde yoğunluk yaşandı. İkitelli 'de sanayi sitesinin içinde bulunan vergi dairesine gelenler, sitenin kapalı kapısı ile karşılaştılar. Vatandaşlar vergi dairesine çitlerin üzerinden atlayarak girdi.

28 Şubat 2021, Pazar 15:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Vergi borcu ödemesi ve yapılandırmasında son tarih 1 Mart olduğu için vergi dairelerinin hafta sonu açık olmasına karar verildi. Bu kapsamda ödemelerini yetiştiremeyen veya son güne bırakan vatandaşlar vergi daireleri önünde yoğunluk oluşturdu.Yoğunluğun oluştuğu noktalardan birisi de İkitelli’de bulunan vergi dairesi oldu. Dolapdere Sanayi Sitesi içinde bulunan vergi dairesine giden yolda bulunan ve site yönetiminin sorumluluğunda olduğu öğrenilen sürgülü demir kapı, kapalı idi.

Vatandaşların birçoğu demir kapının üzerinden atlamayı tercih ederken bazıları da tel örgü kısmında bulunan küçük delikten geçerek vergi dairesine ulaştı.

Saatlerdir ödeme yapmak için sıra bekleyenlerden Mustafa Çakmak, “Saat 10.00’da geldim daha sıra gelmedi. İki saatte 80 kişi aldılar. Vergi dairesi açık, kapı kapalı çitlerin üzerinden atlayıp giriyoruz. Güvenliğe söyledik biz bakmıyoruz dediler.” dedi.

Ödeme yapmak için çile çektiklerini belirten Fahri Demir isimli bir vatandaş da “Yapılandırma için para ödemeye geldik ama çile çekiyoruz, bariyerlerden atlamak zorunda kalıyoruz. Bir çare bulunması lazım.” ifadelerine yer verdi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Emekli olan o maaşı alamaz!