Yarı çıplak haldeki kadın futbolcuları darbetti, 'en iyi hoca' ödülü aldı! O futbolcu yaşananları anlattı

Fatih Vatanspor'un teknik direktörü Efe Mehmet Aydın, 2020-2021 Turkcell Kadın Futbol Ligi'nin en iyi teknik direktörü seçilmişti. Takımını finale taşıyan Aydın, Beşiktaş'a yenilerek ikinci olmuştu. Ödül verilen Aydın hakkında ortaya çıkanlar ise herkesi şaşırttı. Darbedilen ve bayılan kadın futbolcu Damla Karavuş yaşadıklarını anlattı.

07 Mayıs 2021, Cuma 16:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Turkcell Kadın Futbol Ligi’nde ‘yılın teknik direktörü’ ödülü verilen Fatih Vatanspor’un hocası Efe Mehmet Aydın’ın daha önce kadın sporculara şiddet uyguladığı için ceza aldığı ortaya çıktı.

İddiaya göre Aydın, 18 Nisan 2019’da Kütahya’da yapılan Türkiye Genç Kızlar Ligi maçı sonrası bazı oyuncularının enselerine vurdu ve ardından soyunma odasına girip, oyuncular yarı çıplak halde iken yumruk atıp hakaret yağdırdı.

Efe Mehmet Aydın'a verilen "En İyi Teknik Direktör" ödülü, tartışmalara neden oldu. Beşiktaş'ı şampiyonluğa taşıyan Hatice Bahar Özgüvenç yerine, ikinci olan takımın teknik direktörüne ödül verilmesi şaşkınlık yarattı.

Kendilerine şiddet uyguladıkları iddiasıyla Fatih Vatan'ın Teknik Direktörü Efe Mehmet Aydın'a "Yılın Teknik Direktörü" ödülü verilmesi nedeniyle şaşkına uğradıklarını söyleyen kadın futbolcular Damla Karavuş ve Berru Doğu, "Değil kadın, erkek takımı bile çalıştırmamalı" dedi.

"Ense kökümüze vuruyordu"

"Ense kökümüze vuruyordu"

Ajansspor'dan Kenan Başaran'ın özel haberinde ise darbedilip bayılan kadın futbolcu Damla Karavuş şunları söyledi:

Maçtan önce Efe Mehmet Aydın, 'Sahada ne olursa olsun, her zaman arkadaşlarınızın yanında olun' dedi. Penaltı oldu, maçı 1-0 kaybettik. Maç bitişi rakiple tartışma oldu. Biz de arkadaşlarımızın destek için yanlarında olduk. Aydın, sahaya girdi, orada birkaç kere vurdu. Sonra soyunma odasına giderken koridorda birkaç kere vurdu. Ama vurma da öyle normal bir vurma değildi. Ense kökümüze vurdu. Üç kişiye vurdu. O tartışmada herhalde bizi gözüne kestirdi. Neden vurdu bilmiyoruz.

"Bayıldım, ambulans geldi"

"Bayıldım, ambulans geldi"

En son soyunma odasına girdik, soyunuyoruz. Birden soyunma odasına girdi. Biz yarı çıplak şekildeydik. Teknik direktör biz bu haldeyken içeriye asla giremez. Girebilmesi için önceden birine söylemesi lazım. Biz de hazırlanırız, ondan sonra girer. Hoca içeri daldı, sonra bize tekme tokat attı. Bana tekme attıktan sonra çıkmış odadan. Bana tekme attıktan sonrasını ben hatırlamıyorum. Bayılmışım. Ambulans falan gelmiş, ondan sonrasını hep arkadaşlarım anlattı. Mecburiyetten aynı otobüste yolculuk yaptık. Mecburiyetten. Yoksa biz para falan bulup hızlı trenle dönmeyi planlıyorduk.

"Özür mesajları attı"

"Özür mesajları attı"

Olaydan sonra özür mesajları attı. Gözünün döndüğünü söylüyor. Sinirlenmiş falan... Biz görüntülerini aldık ve mahkemeye kadar da verdik. Takımı bıraktık. Yönetim para falan teklif etti, mahkemeyi bırakalım diye. Hiçbir şekilde kabul etmedik, geri çekmedik. İki kişi açtık. Diğer arkadaş, ailesinin kötü şeyler yapmasından endişe ettiği için dava açmadı.

"Ceza aldığı halde ödül verildi"

"Ceza aldığı halde ödül verildi"

Final maçını izledim, biraz zor oldu ama izledim. Çok şaşırdım Ödülü Hatice Bahar Özgüvenç alır alır diye düşünüyordum. Şiddet uygulayan bir adama verileceğini hiç düşünmüyordum. Çok üzüldüm. Hiç doğru bulmuyorum, çok yanlış. TFF de ceza vermişti. Ceza verildiği halde ödülü nasıl verdiler, bilmiyorum.

Ajansspor

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ahmet Dede Uğurcan Çakır'ı satmıyor: En az 25 milyon euro'yu almadan gitme oğlum!