Bakım Genetik saç dökülmesini durduran yöntem!

Genetik saç dökülmesini durduran yöntem!

Paylaş
Genetik saç dökülmesini durduran yöntem!

Saç dökülmesi sorunu çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkıyor. Düzensiz beslenme, yanlış bakım uygulamaları, mevsim değişiklikleri ya da aşırı boyama işlemine maruz kalmak gibi bir çok sebep saç dökülmesini tetikler. Saç dökülmesi sorunu ile çeşitli yöntemlerle mücadele edebilirsiniz. Ancak genetik saç dökülmesi ile bilindik yöntemlerle mücadele etmek zordur. Genetik saç dökülmesini ve kellik sorununu çözebilmek için mutlaka bir uzman yardımı almak gerekir. Saç dökülmesini önleyen yöntemleri uzman isim Posta.com.tr okurları için anlattı.

Saç dökülmesi sorunuyla hemen hemen herkes hayatının bir döneminde karşı karşıya kalıyor. Saç dökülmesi önlenmezse çok ciddi saç problemlerini ortaya çıkarıyor.

Haberin Devamı

Saç sağlığı hem kadınlar için hem de erkekler için büyük önem taşıyor. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan saç dökülmesini kısa sürede önlemek gerekiyor.

Eğer genetik bir saç dökülmeniz ve kellik başlangıcınız varsa saç dökülmesi sorununuz çok ciddi bir hal almış demektir. Ancak bu durumda endişeye kapılmak yerine hemen saç dökülmesini durdurmak için harekete geçmeniz gerekir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Aykut Aldemir, saç PRP ve saç mezoterapi uygulamasının kellik başlangıcı ya da genetik nedenle oluşan saç dökülmesini önleyebileceğini söyledi.

Saç dökülmesi hem kadınlarda hem de erkeklerde dış görünüşü doğrudan etkilen bir faktör. Bu nedenle herkes saçlarının sağlığını ve görüntüsünü önemsiyor. Saç dökülmesinin sosyal ve psikolojik açıdan zorluklar oluşturabileceğini söyleyen uzman isim, “Saç dökülmesi, zayıf ve cansız saçlar gibi sorunlar hem erkek hem de kadınların yaşadığı ciddi durumlardan biridir. Kişinin dış görünüşünü doğrudan etkileyen saçlarda bu tarz sorunların yaşanması sosyal ve psikolojik açıdan zorluk oluşturabilir. İleri teknolojiden faydalanılarak uygulanan saç PRP uygulaması ve saç mezoterapisi sayesinde bu sorun kolaylıkla çözülür” dedi.

Haberin Devamı

Saç dökülmesini mikro boyuttaki iğneler aracılığıyla acısız bir şekilde durduran bu yöntem, kıl köklerini besliyor ve saçların uzamasını da destekliyor. Uzman isim vitamin, mineral ve hyalüronik asit birleşiminden oluşan enjeksiyonun direkt olarak köklere uygulanması sayesinde kısa sürede saç dökülmesi sorununa etki ettiğini söylüyor.

"PRP (Platelet Rich Plazma), trombositten zengin plazma anlamına geliyor. Hastanın kendi kanı alınıp, özel kitlerle ve özel cihazlarla işleme tabi tutularak trombosit yani beyaz kan hücresi yoğunluğunun artırılmasıyla elde edilen preparat ’PRP’ olarak adlandırılıyor. Kişinin kendi kanından elde edilen PRP solüsyonunun saç kaybı yaşanan bölgelere enjekte edilmesiyle var olan saç telleri güçlenirken , pasif durumdaki köklerde uyandırma işlevi gerçekleşebilmekte. Saç mezoterapisi, saç tellerinin ihtiyaç duyduğu maddelerin minimal invaziv yöntemle saçlı deriye enjekte edilmesidir. Saç mezoterapisi; saçların uzaması için gereken besinlerin sağlanmasının kökleri uyararak dökülme veya kellik sürecini yavaşlatabileceği ilkesine dayanır. Vitamin, mineral ve hyalüronik asit birleşiminden oluşan enjeksiyonun direkt olarak köklere uygulanması sayesinde kısa sürede etkisi görülür. Saç mezoterapisinde vitaminler, mineraller, amino asitler ve koenzimler gibi kıl köklerini besleyen ve saç çıkışı ile uzamasını destekleyen bileşenler bulunur. Mikro boyuttaki iğneler aracılığıyla yapılan işlem bu sayede acısız olur”

Haberin Devamı


"YALNIZCA KELLİK YAŞAYANLAR İÇİN DEĞİL"

Bu uygulamanın sadece alopesi veya kellik yaşayanlar için olmadığını söyleyen Dr.Aldemir , “Gebelik veya metabolik nedenlerle yoğun saç dökülmesi yaşanması, erkek tipi kellik başlangıcı ya da genetik nedenle saçların dökülmesi, bölgesel saç dökülmesi gibi belirli bir noktada aşırı seyrelme görülmesi durumda yapılabilir. Aynı zamanda saç köklerinin incelip zayıflamasıyla oluşan cansız saç görünümü, vitamin ve mineral eksikliğinin saç dökülmesine yol açması, saçlı deride aşırı kuruluk ve kepek görülmesi halinde tercih edilebilir. Faydaları ve etkileri göz önüne alındığı takdirde bu tedavi yalnızca alopesi veya kellik yaşayanlar için değil; canlı, gür, hacimli, parlak ve sağlıklı saçlara kavuşmak isteyen herkes için ideal bir işlemdir” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

"SAÇ EKİMİNDEN DAHA İYİ SONUÇ ALABİLİRSİNİZ"

Saç PRP ve saç mezoterapi uygulaması saç sorunlarını çözmek için uygulanan profesyonel ve etkili çözüm yollarından bir. Saç dökülmesi sorununuz varsa saç ekiminden önce bu yöntemlere bir şans verebilirsiniz.

“Çeşitli saç sorunları için etkili bir çözüm olan saç PRP ve saç mezoterapisi, hastaya birçok fayda sağlar. Tedavide kullanılan bileşenler saç derisini ve kökleri besleyerek hem saç tellerinin kalınlığını artırır hem de büyümeyi sağlayarak saç dökülmelerinin önüne geçer. Saç köklerinin ihtiyaç duyduğu besinlerin enjekte edilmesiyle uygulanan bu yöntemin olumlu etkileri şunlardır: Mezoterapide saçlı deriye uygulanan enjeksiyonda bulunan formül sayesinde kan akışı iyileştirilir. Saç foliküllerinin gücünü arttırarak saçları iyileştirir. Enjekte edilen formül aynı zamanda uygulandığı bölgedeki sebum salgısını düzenler. Yapılan saç bakımlarının etkisini artırır. Saç ekiminden daha iyi bir sonuç alınmasını sağlar”

Haberin Devamı


EGZAMA SORUNUNU DA ÇÖZÜYOR

Mezoterapi yöntemi sadece kellik ve saç dökülmesi için değil saçlara meydana gelen egzamanın giderilmesi içinde kullanılıyor.

“Saç mezoterapisi ağrısız ve acısız bir işlem olduğu için konforlu bir uygulama süreci vardır. İşleme başlanmadan önce uygulama yapılacak alan lokal olarak uyuşturulur. Mikroiğneler aracılığıyla yapılan işlem mezoderm adlı orta tabakaya nüfuz eder. Böylece işlemden sonraki iyileşme sürecinde de kalıcı bir ağrı olmaz. Saç mezoterapisi aynı zamanda saçlı derinin gençleşmesini de sağlar. Mezoterapi, kırışıklıkların azaltılması, cildin parlak hale getirilmesi ve egzamanın giderilmesi amacıyla yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Saç mezoterapisi de mezoderm tabakasında mikroiğneler yardımıyla mikro delikler açar. Bu noktalardan yapılan enjekte ile kan dolaşımının yanı sıra kolajen ve elastin üretimini uyarır. Bu sayede sağlıklı ve nemli bir saçlı deri oluşumu sağlanarak kepek oluşumunun önüne geçilir” 

Uzman Dr. Aldemir, saç PRP ve saç mezoterapisinde seansların sayısı hastaya özel olarak belirlendiğini vurgulayarak, “Birkaç haftadan birkaç aya kadar sürebilir. Seanslar sonrasında herhangi bir ağrı olmadığı gibi iyileşme de hızlı olur. Oluşabilecek bir ağrı veya morluk ise birkaç gün içinde iyileşir. Buna ek olarak saç ekimi işleminin aksine saç PRP ve saç mezoterapisi uygulamasında işlemin etkisi çoğunlukla günler ya da haftalar içinde hızlı bir şekilde görülür” dedi.