Pratik BilgilerNumaramı nasıl öğrenebilirim? Kendi telefon numaranızı öğrenme yöntemleri...

Numaramı nasıl öğrenebilirim? Kendi telefon numaranızı öğrenme yöntemleri...

Paylaş
Numaramı nasıl öğrenebilirim? Kendi telefon numaranızı öğrenme yöntemleri...

Günümüzde en sık kullanılan teknolojik cihazlardan birisi de cep telefonlarıdır. Mesaj ve arama yapma işlemleri ise, hat üzerinden gerçekleştirilir. Kişiler ise, sahip olduğu hatların numarasını öğrenmek için pek çok farklı yönteme başvurabiliyor. Numaramı nasıl öğrenebilirim sizler için derledik.

Kendi numarasını öğrenmek isteyen kişiler, bu konuda detaylı araştırmalar yapıyor. Kendi numarasını öğrenmek isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken bazı işlemler vardır. Bunun için telefon araması yerine girilerek *101# tuşlaması yaparak da, karşınıza çıkan ekranda numaralarını görebilir.

Numaramı nasıl öğrenebilirim?

Kişiler yeni telefon hattı aldıkları zaman numaralarını kolay bir şekilde ezberleyemiyor. Ezberleyemedikleri için de, numaralarını kolay bir şekilde öğrenmenin püf noktalarını araştırıyor. Kendi numarasını öğrenmek için de yapması gereken pek çok işlem vardır. Herkesin bildiği gibi, arama yöntemi ile kişilere arama gerçekleştirilerek numarasını öğrenebilir. Yakınında olan herhangi bir numarayı da çevirerek arama gerçekleştirebilir. Aranan kişinin ekranında ise, kişiler kendi numarasını öğrenebilir ve görebilir.

Çok basit bir yöntem olduğu için en çok kullanılan yöntemler arasında yer alır. Aynı zamanda arama yöntemi dışında farklı yöntemler de kullanılıyor. Cihazların son teknoloji ürünleri olduğu için, bazı numara öğrenme hizmetleri de kişilere verilebiliyor. Telefonlarda yapılacak olan tuşlamalarla numaranızı öğrenmeniz de mümkündür. "101# tuşlamasını yaparak, kişiler kendi numaralarını kolay bir şekilde öğrenebilir. Telefon kullanıcıları, arama yerine *101# de yazarak, telefon numaralarını ücretsiz bir şekilde görebiliyor.

Kendi telefon numaranızı öğrenme yöntemleri

Kendi cep telefon numarasını kolaylıkla öğrenmek isteyen kişiler, internette çeşitli araştırmalar yapabiliyor. Kendi cep telefon numarasını öğrenebilmeleri için de uygulamaları gereken bazı püf noktalar bulunuyor. İnsanlar çevresinde olan bir yakınını arayarak, telefon numarasını kolay bir şekilde öğrenebiliyor. Cep telefon numarasını öğrenmenin pek çok kolay yöntemi vardır. Bunun için telefonların arama kısmına girerek *101# tuşlaması da gerçekleştirilebilir. Yapılacak olan arama ile birlikte, kişilere numarası da mesaj şeklinde bildirilir. Hızlı ve kolay ve hızlı bir yöntem olduğu için, telefon sahiplerinin telefon öğrenme konusunda sık kullandığı bir yöntemdir.

İnsanlar yeni bir operatörden numara aldıkları zaman numaralarını kolay bir şekilde ezberleyemeyebiliyor. Bu nedenle de kendi numaralarını öğrenmenin kolay ve yorucu olmayan yollarını ararlar. Günümüzde Whatsapp uygulaması da giderek yaygınlık kazanmıştır. Pek çok Whatsapp kullanıcısı ise, bu uygulamayı hem görüntülü hem de sesli konuşma için sıkça kullanıyor.

Whatsapp sesli konuşma uygulaması sayesinde kişiler hem daha az telefon faturası ödüyor hem de internetin çeşitli imkanlarından yararlanmaya başladı. Her geçen gün verdiği hizmeti arttıran Whatsapp üzerinden de telefon numaranızı öğrenebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanan bazı kişiler, uygulamayı açarak ekranın sağ üst tarafında yer alan üç noktalı kısma tıklayarak Ayarlar seçeneğini tercih ettiği zaman açılan ekrandaki profil fotoğraflarına tıkladığı zaman kolaylıkla kendi numaralarını öğrenebilir.

Haberin Devamı