Yatmadan önce 2 yemek kaşığı elma sirkesi tüketmenin faydası

Elma sirkesinin çeşitli rahatsızlıklar için önerildiğini görmüş olabilirsiniz. Vadettiği sağlık yararları sayesinde elma sirkesi oldukça popüler hale geldi. Elma sirkesi ile ilgili araştırmalar, sağlığımız için gerçekten faydalı olabileceğini doğruluyor. Kan şekerinizi düzenlemekte zorlanıyorsanız, aradığınız cevap elma sirkesi olabilir. Unutmayın ki kan şekeri seviyelerini dengelemek, ideal kilonuza ulaşmanın ve bu kiloyu korumanın anahtarıdır. /ÖZEL

11 Ocak 2022, Salı 09:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
SAYISIZ SAĞLIK YARARINA SAHİP

SAYISIZ SAĞLIK YARARINA SAHİP

Ezilmiş elmaların şekerini asetik aside çeviren probiyotiklerle fermente edilmesiyle elde edilen elma sirkesi, yüzyıllardır ev tipi ilaç olarak kullanılıyor. Bu bileşik, kolesterolü düşürmek de dahil olmak üzere sayısız sağlık yararına sahiptir. Ancak önemli araştırmalar, kan şekerini düzenlemenin etkili bir yolu olduğunu da buldu.


ELMA SİRKESİ KAN ŞEKERİNİ NASIL DÜŞÜRÜR?

ELMA SİRKESİ KAN ŞEKERİNİ NASIL DÜŞÜRÜR?

Harvard araştırmacısı Robert H. Shmerling’e göre "Bir dizi çalışma, sirkenin prediyabetli ve tip 2 diyabetli kişilerde nişasta emilimini engelleyerek kan şekerindeki ani yükselmeleri önleyebileceğini öne sürüyor". Yapılan deneyler, sirkenin kan şekeri artışlarını yüzde 64'e kadar azalttığını gösteriyor.


YİYECEKLERDEKİ NİŞASTA KAN ŞEKERİNİ YÜKSELTİR

YİYECEKLERDEKİ NİŞASTA KAN ŞEKERİNİ YÜKSELTİR

Tip 2 diyabeti olan, yani vücudun insülini düzgün kullanmakta zorlandığı kişiler üzerinde yapılan bir araştırma, her gece yatmadan önce elma sirkesi içmenin sabahları açlık kan şekeri seviyelerini düşürdüğünü buldu. Bunun nedeni muhtemelen sirkedeki antiglisemik etkiye sahip asetik asittir. Patates ve makarna gibi yiyeceklerden aldığımız nişasta, glikozla doludur ve bu nedenle kan şekerinin yükselmesine neden olabilir. Ancak asetik asit, daha az glikoz emmemize yardımcı olur.


ELMA SİRKESİ KAN ŞEKERİNİ DÜŞÜRMEK İÇİN NASIL KULLANILIR?

ELMA SİRKESİ KAN ŞEKERİNİ DÜŞÜRMEK İÇİN NASIL KULLANILIR?

Elma sirkesi ile ilgili yapılan deneye katılan kişiler, daha lezzetli hale getirmek için suyla seyreltilen elma sirkesinden her gece yaklaşık 2 yemek kaşığı elma sirkesi tüketti. Bu yöntem, sirkenin faydalarını etkilemeyecek ve ayrıca yatmadan önce size bir miktar hidrasyon sağlayacaktır. Sirke diş minesine zarar verebileceğinden içtikten sonra dişlerinizi mutlaka fırçalamalısınız. 


ÖNCE DOKTORUNUZA DANIŞIN

ÖNCE DOKTORUNUZA DANIŞIN

Yüksek kan şekeri ve diyabetle mücadele etmenizde zorluk çıkarabilir. Ancak sağlıklı bir diyet ve günlük elma sirkesi tüketmek sizi daha sağlıklı bir hale getirmek için işleri yoluna koyabilir. Her zaman olduğu gibi, sizin için doğru olup olmadığından emin olmak için yeni bir rejime başlamadan önce doktorunuza danışın.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vücudu baştan aşağı yeniliyor! İşte en iyi detoks tarifleri