Söz okurlarımızın

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve sözü sizlere bırakıyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları.

‘Sizlere katılacağım’

TESYEV Ailesi’ne kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum. Diplomamı üniversitemden çok geç alabildim. Araya EKPSS sınav yoğunluğu da girince diplomayı çekip yollamayı tamamıyla unutmuşum. Bu diplomayı almamda sizin emeklerinizi göz ardı edemem. Sizleri tanımak, 4 yıl boyunca sizinle bir arada olmak benim için dünyanın en güzel duygusuydu. Her daim maddi ve manevi desteğiniz için sizlere çok teşekkür ederim. Sizler sayesinde bu diplomayı almayı başardım, bunu hiç unutmayacağım. İnşallah en kısa zamanda öğretmen olacak ve TESYEV ailesine katılacağım. Yeniden sizlerle olmak ümidiyle.

S.A.

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü

‘Bir oda istiyorum’

66 yaşındayım ve yüzde 44 engelliyim. Kaymakamlık, yaşamı destekleme fonundan verilen engelli aylığım ile yaşama tutunmaya çalışıyorum. 15 yıl önce 16 yaşında erkek evladımı kaybettim. Eşimle ayrıldık. Akrabalarımın atölyesinde geçici olarak kalıyorum. Kimsem yok, yalnız yaşıyorum. Hayırseverlerden kalacağım bir oda rica ediyorum. Arkadaşlığı, dostluğu ve sohbeti güzel insanlardan maddi ve manevi destek bekliyorum.

Rumuz: Çelik Home

Tel: 0534 606 55 69

‘TEŞEKKÜR EDERİM’

17 Şubat 2020 tarihli ‘Çengelli İğne’ köşenizde Koral Berkin Kutlu gibi başarılı sporcuları bizimle paylaştığınız, engellilerin de neler başarabildiğini herkese gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Berkin’in annesinin duyarlılığı takdire şayan. İleride TESYEV bursiyeri olarak sinema sektöründe iyi bir yere geldiğimde bir öğrencinin okumasına destek vermek istiyorum. Koral Berkin Kutlu’yu gönülden tebrik ediyorum.

G. A.

Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü

‘BURSUMU KESEBİLİRSİNİZ’

2018 EKPSS sınav sonucu ve 2020 yılı EKPSS/2 yerleştirme sonucuyla eğitim gördüğüm üniversiteye memur olarak atandım. Bu sebeple bursumun kesilmesini talep ediyorum. TESYEV yöneticileri, çalışanları, gönüllüleri ve ailesine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Beni de bu muazzam aileye kabul ettiğiniz için sonsuz minnettarım. Tanıdığım tanımadığım herkes çok değerli. Siz bir vakıftan öte bizlere kucak açıp aile sıcaklığını eksik etmediniz. Hepinizi ayrı ayrı çok sevdim ve sevmeye devam edeceğim, aileye bağlı kalmaya devam edeceğim.

M. T.

Bayburt Üniversitesi Iktisadi Ve Idari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi

Sıradaki haber yükleniyor...
holder