Söz TESYEV bursiyerlerinde

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sevgili okurlarımız,sizlerden çok sayıda mektup,faks,e-mail aldık.Müsaadenizle bu haftaki köşemizi TESYEV bursiyerlerinden gelen mesajlara bırakıyoruz. Sevgili gençler, güzel düşünceleriniz ve burada yayınlayamadığımız nice mesajlarınız için tüm bursiyerlerimize teşekkür ederiz.

Geçmiş dönemde TESYEV’den aldığı bursun da katkısıyla öğrenim hayatını tamamlayan ve bir hukukçu olan H.V., bizleri unuttuğu için özür dileyerek, istenildiği zaman hukuk alanında hizmet etmeye hazır olduğunu bildiriyor. Kendisine bu ince ve duyarlı davranışı için teşekkür ediyoruz.

‘HATAMI TELAFİ EDEYİM’

“Yavuz Ağabey merhaba, ben H.V. Görme engelliyim. TESYEV eski bursiyeriyim. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum. 2019 yılında da Marmara Üniversitesi’nden yüksek lisans derecemi aldım. Şimdilerde İstanbul’da avukatlık yapıyor, doktora yapmaya hazırlanıyorum. Evlendim ve nasip olursa 5-6 aya çocuğum olacak. Sizden özür diliyorum. Çünkü TESYEV’i ihmal ettim. Teşekkür ediyorum. Çünkü öğrenim hayatımdaki desteğiniz çok kıymetliydi. Eksiklerimi tamamlamak, hatalarımı telafi etmek isterim.

‘ŞİMDİYE KADAR BİR ŞEY YAPMADIM’

Ben engellilik alanında STK’lar nezdinde birçok projede bir hukukçu olarak yürütücü ve üye olarak çalıştım, çalışıyorum da. Üniversitelerde engellilik alanında kongreler düzenledim ve panelistlik yaptım. Ama her ne hikmetse TESYEV için bir şey yapmadım. Siz toplantılarda “Arkadaşlar sizden hiçbir şey istemiyoruz. Sadece buraya sahip çıkın” derdiniz. Ağabey, şimdiye kadar yapmadım.

Ama bu saatten sonra yapmam gereken her neyse göreve hazırım. Hatırladığım kadarıyla Almanya ve Türkiye’de yaşıyordunuz. Pandemi aşılamayla birlikte biraz etkisini yitirmeye başladı. İnşallah yakın bir gelecekte gündemimizden de çıkmış olur. Burada olduğunuz bir zaman eşimle beraber sizi ziyaret etmek ve çalışmalara katkı sunmak isterim. Selam, saygı ve muhabbetle.”

‘İYİ Kİ VARSINIZ’

Çukurova Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Tarla Bitkileri Bölümü’nde yüksek lisans yapan bursiyerimiz D. K. duygularını bizimle paylaşmış. “Sevgili TESYEV Ailesi, bugüne kadar verdiğiniz destekler için sonsuz teşekkürlerimi sunarım, emekleriniz için tekrar tekrar teşekkür ederim ve iyi ki varsınız.”

‘SAYENİZDE ZORLUK ÇEKMEDİM’

“Sevgili TESYEV Ailem, ben Necmettin Erbakan Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde öğrenim gören bursiyeriniz B. G. Eğitim hayatım boyunca maddi ve manevi yanımda oldunuz. Her şey için sizlere minnettarım, sizler sayesinde eğitim hayatımı zorluk çekmeden tamamladım hakkınızı ödeyemem. İyi çalışmalar, kolay gelsin.”

‘ENGELLİLERİ SPORA KAZANDIRACAĞIM’

“Merhaba sevgili TESYEV Ailesi, ben bursiyeriniz S. G. Hitit Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü’nde okuyorum ve Allah nasip ederse bu son dönemim olacak. Eğitim öğretim hayatımda pek çok şey öğrendim. Geçmişe dönüp baktığımda ne çok şey yaşadığımı, her şeye rağmen asla pes etmeyip buralara kadar nasıl geldiğimi görünce, gerçekten bir şeyler başarmış olmanın verdiği mutluluk tarif edilemez. Bugünlere gelmemde emeği olan o kadar çok kişi var ki.

Bu kişilerden biri de başkanımız Yavuz Kocaömer olmak üzere siz değerli TESYEV Ailesi. Emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim. TESYEV Ailesi’nin bana yaptığı yardımları hayatım boyunca unutmayacağım. Bundan sonraki hayatımı şu ana kadar öğrendiklerimle devam ettireceğim. Bir spor uzmanı olarak elimden geldiğince engelli bireylerin spora katılıp sosyal hayatın parçası olmaları için çabalayacağım. Umarım bir gün toplumda engellilere karşı oluşan önyargıları kırabiliriz. Engelli biri olarak yaptığınız bütün çalışmalar için size minnettarım. Allah hepinizden razı olsun.”

‘SONSUZ TEŞEKKÜRLER’

“Merhaba TESYEV Ailesi, ben Alper Okçuoğlu, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Bölümü’nden mezun oluyorum. Dört yıl boyunca verilen burs için teşekkür ederim. Vakıf Başkanı Sayın Yavuz Kocaömer’e ve tüm TESYEV Ailesi’ne sonsuz teşekkürler. Sevgi ve saygılarımla.”

ÇENGELLİ PANO

‘MEKTUP VE KİTAP BİZLERİ SEVİNDİRİR’

  • 40 yaşındayım. Uzun süredir hapishanedeyim. İki yıl cezam kaldı. Kendini yalnız hisseden herkesten mektup bekliyorum. Beklenen gün gelecekse, çekilen çile kutsaldır. Mehmet Öztürk L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu A 6 - 2 Koğuş Kalkandere / Rize
  • İzmir’de yaşıyorum. Antalya’da mahkumum, 22 yaşındayım, 3 yıldır cezaevindeyim. Her türlü roman okumayı, genel kültürümü artıran kitapları seviyorum. Okurlardan kitap ve burada yalnızlığımı paylaşacak, karanlık duvarlarıma ve kalbime ışık olacak mektuplar bekliyorum. Mehmet Yıldırım Elmalı T TİPİ Kapalı Cezaevi C-19 Koğuşu / Antalya
  • 25 yaşındayım, 16 aydır cezaevindeyim. Açık cezaevinde yaklaşık 4 yılım var. Geçmişini kaybetmiş, yarını umutla bekleyen ve dürüstlüğe önem veren, dört duvarda uzattığım eli tutacak, bana yalnız olmadığımı hatırlatacak kalbi güzel herkesten mektup bekliyorum. İbrahim Ergön T Tipi Kapalı C.İ.K A-5 Koğuşu / Kars
  • 12 yıldır özgürlükten uzağım. Boş vakitlerimde spor yapıyor ve kitap okuyorum. Sizden ricam roman göndermeniz. Bir de mektup arkadaşı arıyorum. Şeyhmus Keleş L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu B-3 Koğuşu Eskişehir / Odunpazarı

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder