Sözü okurlarımıza bıraktık

12 Ağustos 2019, Pazartesi 08:00
AA

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve sözü sizlere bırakıyoruz. İşte sizden gelen mesajların bazıları.

‘Çok emek veriyorsunuz’

Yazılarınızı devamlı okuyorum. Çok emek veriyorsunuz. Eleştirdiğiniz kişi ve kurumlar umarım gerekli düzenleme ve düzeltmeleri yapıyorlardır. Engellilerin hayatının çok daha iyi olması en büyük dileğim.

K.E. / Ankara

‘Geçti mi her şey?’

Ben iki bacağı ampute biriyim. Karşılaştığım insanların çoğu “Geçmiş olsun” diyor. Geçmiş olsun ne demek? Bacaklarım kopmuş gitmiş. İşte engelliler konusundaki cahilliğimizin bir başka örneği.

M.S. / Konya

‘KİTAP VE MEKTUP YOLLAR MISINIZ?’

13 yıldır cezaevindeyim. Cezamın bitmesine 2 yılım var. Yüzde 88 engelliyim, KOAH hastasıyım. Dışarda kimsem yok. Buradaki memur ağabey ve arkadaşlarımın aracılığıyla bir evlilik yaptım. Hepsinden Allah razı olsun. Bana bir yuva kurmak istemişlerdi ama evlendiğim kişi beni dolandırdı. 13 yıllık birikimimin hepsini aldı. Sizlerin aracılığıyla düzgün ve dürüst arkadaşlar arıyorum. Cezaevinden ve dışarıdan mektuplarınızı bekliyorum.

Alaaddin Aslan Zile M Tipi Kapalı Cezaevi Zile / Tokat

Cezam uzun olduğu için kitap okumaya ihtiyacım var. Geçenlerde aynı koğuşta kaldığım bir arkadaşımın mektubunu yayınladınız. Kendisine kitaplar geldi. Bu konuda size çok teşekkür ederiz. Ben de hayırseverlerden okuyabileceğim kitaplar bekliyorum.

Harun Keskin T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu A-1 Koğuşu Boğazlıyan / Yozgat

30 yaşındayım , 2 yıldır cezaevindeyim. Kitapseverlerden, paylaşmayı sevenlerden kitap bekliyorum. Mektup arkadaşlığı yapmak isteyen herkes mektup yazabilir. Kendinize iyi bakın.

Nurullah Aykuş E Tipi Kapalı C.İ.K. E 2-1 Koğuşu / Burdur

28 yaşındayım, cezaevinde maddi ve manevi sıkıntılarım var. Bir de ciddi düşünen arkadaşlardan mektup istiyorum. Açık lisede okuyorum. Kitap yollar mısınız?

Mesut Çoşkun L Tipi Kapalı Cezaevi C-16 Koğuşu Ferizli / Sakarya

Bu mesajı aynı koğuşta bulunduğum Yakup Keskin ile birlikte tüm insanlığa hitaben yazıyoruz.

Sevgili okuyucular ihtiyacımız ve yararımıza olacak kitaplarınızı gönderir misiniz? Mektup da yazarsanız çok seviniriz. Uzun bir süre buradayız. Yeni arkadaşlıklar kurmak isteyenlerden mektup bekliyoruz.

Aykut Şenliler 1 no’lu T Tipi K.C.İ.K B-1Koğuşu Şakran / Aliağa

Not: Okuyucularımızın mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar, huzur içinde geçirmelerini dilerim.

Sıradaki haber yükleniyor...