Bekir Saçar 12 bin yıl öncesine yolculuk
HABERİ PAYLAŞ

12 bin yıl öncesine yolculuk

Peygamberler şehri’ Şanlıurfa, Hz. Eyüp Türbesi, Ulu Cami, Balıklıgöl, Halfeti, Harran, Şuayb Antik Şehri ve Jüstinyen Su Kemeri’nin de aralarında bulunduğu pek çok farklı noktasıyla dünya kültür turizminin gözdesi oldu. Göbeklitepe’nin 12 bin yıllık dini merkez olduğunun tespit edilmesinin ardından Karahantepe’nin de keşfiyle bölge turizmde zirve yaptı. Geçen yıl şehri 5 milyon turist ziyaret etmiş. Ben de bu hafta Şanlıurfa’ya gidip karış karış gezdim.

12 bin yıl öncesine yolculuk

EN BÜYÜK SORUN ÇÖZÜLMÜŞ

Şimdilerde iş ve şov dünyasının ünlüleri de akın akın Şanlıurfa’ya gitmeye başladı. Ama onların tek derdi şehirde kendi lükslerine uygun bir otelin olmamasıydı. Nihayet bu sorun artık ortadan kalkmış. Dünyaca ünü Double Tree By Hilton şehrin ilk 5 yıldızlı otelini açmış. Lüksü, konforu, dekorasyonu, SPA’sı, spor, masaj salonu ve fine dining restoranıyla emsallerinden farksız. Genel Müdür Fatih Günkent ve Ticari Müdür Seda Rastgeldi Gülen misafirleriyle birebir ilgilenip rahat etmeleri için tüm imkanlarını seferber ediyor. Tebrikler..

Haberin Devamı

12 bin yıl öncesine yolculuk

TEHLİKE ÇANLARI ÇALMAYA BAŞLAMIŞ

Son yıllarda Bodrum ve Çeşme turistlerin akınına uğrayınca esnaf, “Sezon üç ay ne koparırsam kar” mantığıyla hareket etmeye başlamış, tatilciler de rotalarını daha uygun fiyatla hizmet veren Yunan Adaları’na çevirmişti. Şanlıurfalılar da Bodrum ve Çeşme esnafını örnek almaya başlamış. Şehrin en gözde sıra gecesi yapılan mekanına ve farklı kebapçılara gittim. Yemekler de eğlence de çok sıradan. Yani tam anlamıyla turistik. Bu yemekleri inanın Türkiye’nin her yerinde yiyebilirsiniz. Sözüm Şanlıurfa esnafına. “Gerçekten yanlış yapıyorsunuz. Şu an turizmde tam da zirveye doğru ilerliyorsunuz. Ama bu mantıkla devam ederseniz inanın misafirleri bölgeden uzaklaştırırsınız. Şehirde en leziz yemekleri Hilton’un şefi Mehmet Ferhat Yıldırım’ın ellerinden yedim. Benim gastronomide yaşadığım sıkıntıyı siz de yaşarsanız rotanızı Hilton’a çevirin. İnanın çok ama çok mutlu olursunuz. İyi tatiller. Afiyet olsun.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder