Krize meydan okuyan Erzurumlu kahraman kasap: Nusret

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüsün küresel yayılımından en çok etkilenen yeme-içme sektörü kan kaybetmeye devam ediyor. Çok şubeli markalar küçülmeye, tek şubeli restoranlar ise ayakta durmanın yollarını arıyor. Nusr-Et Steakhouse’ların patronu Nusret Gökçe ise salgına rağmen art arda yeni şubeler açmaya devam ediyor. Nusret'in 16’ncı şubesini Maçka’da açacağını ve restoranın dekorasyonunun tamamlandığını geçen hafta bu köşede yazmıştım.

Haberimi Londra’da okuyan bir arkadaşım Nusret’in Londra’nın en lüks otellerinde The Park Tower Knightsbridge’de açacağı restoranın inşaat halindeki fotoğraflarını gönderdi. Londra Nusr-Et bu ay sonunda açılacakmış.

Dallas ve Los Angeles şubeleri yolda

Yine haberimi okuyan Dallas’ta yaşayan bir arkadaşım aradı. Nusret Dallas’ta restoran açmak için de kolları sıvamış, mekanın dekorasyon çalışmaları devam ediyormuş. Yine Amerika’dan başka bir kaynağım, Nusret'in ABD’deki yasadan yaralanıp 2 milyon dolarlık yardım aldığını söyledi. Bu parayla şu an Los Angeles’ın en gözde bölgesi olan Beverly Hills’te restoran açmaya hazırlanıyormuş, inşaatı bitmek üzereymiş. Nusret’in 18 Eylül’de Boston’da açtığı restoran corona virüs önlemlerine uymadığı gerekçesiyle kapatılmıştı. 

Ekonomik krizin dünyayı kasıp kavurduğu bu dönemde Nusret’in krize meydan okuyup yatırım yapmaya devam etmesi kesinlikle üniversitelerde tez konusu olmalı, hatta okutulmalı! Yanılıyor muyum?

Nusret Gökçe, Londra’daki restoranını bu ay sonu işte bu otelin (The Park Tower Knightsbridge) girişinde açıyor.

Rengarenk çılgın saç modası geri geldi

Avril Lavigne

Kanadalı rock yıldızı Avril Lavigne, 2016’da saçlarını rengarenk boyatınca tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sadece alternatif moda akımlarına gönül veren genç kızlar değil; güncel trendleri takip eden sinema ve şov dünyasının ünlüleri bu çılgınlığa dahil olmuştu. Dört yıl aradan sonra rengarenk saç modası geri geldi.

Ece seçkin

Jasmine Berkiş

Tuvana Türkay

Pop müziğin ünlü ismi Ece Seçkin, Jasmine Berkiş ve oyuncu Tuvana Türkay Türkiye’de bu modanın öncüleri. Bakalım önümüzdeki günlerde hangi ünlüler bu çılgın saç modasına gönül verecek?

Armut dibine düştü

Oyuncu Engin Altan Düzyatan, kayınpederi eski rallici Ender Alkoçlar’ın teşvikiyle iki yıl önce otomobil sporlarına merak sarmıştı. Geçen yıl Marmaris’te yapılan ralli şampiyonasında ünlü rallici Yağız Avcı’nın co-pilotu olan Düzyatan, daha sonra eşi Neslişah ile motokros yapmaya başlamıştı. "Armut dibine düşer" derler ya; Düzyatanlar’ın 4 yaşındaki oğlu Emir de aile büyükleri gibi andrenalin sporlarına merak sardı. Geçen yıl go-kart yapmaya başlayan Emir şimdi de motokros yapmaya başladı.

Engin Altan Düzyatan ünlü rallici Yağız Avcı’nın co-pilotu olarak ilk kez Marmaris’te yarışmıştı.

Neslişah Alkoçlar Düzyatan, iki senedir Tuzla’daki motokros pistinde motosiklet kullanıyor.

Henüz dört yaşında olan Emir Düzyatan motosiklet kullanımındaki başarılı performansıyla görenleri şaşırtıyor.

Yazarlarımızdan

21 Ekim 2020, Çarşamba 09:36
Sıradaki haber yükleniyor...
holder