Artık binayı tamamlamanın da sigortası var

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Herkesin en büyük hayali bir ev sahibi olmaktır. Özellikle genç nüfusa sahip bir ülke olarak bu isteği olanlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Gerçi son yıllarda düzenli bir geliri olanlar için ev almak hayal olmanın ötesine geçiyor. Çünkü ev sahibi olmak isteyene çok fazla fırsat sunuluyor. Banka kredileri düştü, planlanmış fakat ekonomik dalgalanmalar nedeniyle başlanmamış inşaatlar var.

Tabi bunun yanında başlamış ama bitirilememiş inşaatları da unutmamak lazım. Şimdi bu alternatiflerden biri ile ev alma girişiminiz varsa sonunun hüsranla bitmemesi için ilk başta iyi bir araştırma yapmak çok önemli. Son zamanlarda çoğumuz satın alacağımız evleri maketten beğenip ödemelere başlıyoruz. Fakat bu ödemeleri yaparken içimizden mutlaka “Acaba dedikleri tarihte evimi teslim edecekler mi?” endişesi yaşamışızdır.

Çünkü geçmişte bu tür olaylar kamuoyuna yansımış, yarım bırakılmış, müteahhitti kaçmış birçok inşaat projesi var. Müteahhit ile ilgili istediğiniz kadar araştırma yapın bir tüketici olarak onların finansal tablolarını bilmeniz mümkün değil. Ya da oinşaatın tamamlanıp tamamlanamayacağını tam olarak kestiremezsiniz. Sigortacılığın önemli bir işlevi de bu tür sigorta ürünlerinde araştırma ve denetim görevini üstlenmiş olmasıdır.

Son aylarda konuştuğumuz sigorta ürünlerinden birisi de Bina Tamamlama Sigortası. Şimdi Quick Sigorta da bu ürünü satmaya başladı. Ev alacaksanız özellikle de maketten alacaksanız projenin “Bina Tamamlama Sigortası’nın olup olmadığını sorgulamanız oldukça önemli. İnşaat firması böyle bir sigorta yaptırmışsa gönül rahatlığı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bu ürün sadece tüketiciyi değil aslında inşaat firmasına da önemli bir koruma sağlıyor. İnşaat firmaları bu özelliklerini reklamlarında bile kullanabilir. Yine bu sigortayı yaptıran firma rakipleri arasında önemli bir farklılık yaratacaktır. Böylelikle daha hızlı satış yapabilir.

SİZİN YERİNİZE İNŞAAT FİRMASINI DENETLİYOR

Sigorta şirketi eğer bu sigortayı inşaat firmasına yapmışsa bilin ki ofirmanın tüm finansallarını incelemiş, geçmişe yönelik yaptığı işleri gözden geçirmiştir. Ve inşaat bitene kadar sigorta şirketinin gözü mutlaka oprojede olacaktır.

Şayet süre sonunda bir aksaklık yaşandı ve dairenizi alamadıysanız tüm mağduriyetiniz sigorta şirketi tarafından karşılanacaktır. İnşaat sektörüne canlılık ve güven getirilmesi açısından Devletimizin de bu sigortayı önemsediğini belirtmeliyim. Tüm okurlarımın şimdiden Kurban Bayramını kutlarım. Sağlıklı nice bayramlar dilerim.

“KÜÇÜK RESSAMLAR” ÖDÜLLERİNİ ALDI

Güneş Sigorta’nın bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği “Küçük Ressamlardan Büyük Eserler” Resim Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Güneş Sigorta çalışanları ve Güneş Sigorta acentelerinin çocuklarına yönelik düzenlenen “Küçük Ressamlardan Büyük Eserler” Resim Yarışması’nın ödül töreni ve sergi açılışı Güneş Sigorta Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda gerçekleşti.

Bu seneki konusu “Doğayı Korumak” olan yarışmada 5-9 ve 10-15 yaş grubu arasında olan küçük ressamlar doğayı koruma hayallerini resmetti. Toplam 42 eserin katıldığı yarışmanın sonucunda dereceye giren küçük ressamlar; 5-9 yaş kategorisinde; Nisanur Erkul (Birinci), Kayra Mert Özkırım (İkinci) ve Beren Ece Yıldız (Üçüncü) oldu.

Yazarlarımızdan

24 Eylül 2020, Perşembe 07:42
24 Eylül 2020, Perşembe 07:34
24 Eylül 2020, Perşembe 07:30
Sıradaki haber yükleniyor...
holder