Can Kantar Çocuklarımızın eğitimine her şey feda!
HABERİ PAYLAŞ

Çocuklarımızın eğitimine her şey feda!

Hepimiz çocuklarımızın geleceği için çabalıyoruz. Biz ebeveynler çocuklarımızın iyi eğitim almaları ve gelecekte iyi bir meslek sahibi olabilmeleri için hiç bir fedakârlıktan kaçınmayız. Çocuklarımızı ister devlet okuluna ister özel okula gönderelim eğitimin aileye önemli bir maddi yükü var elbet. Artık sınavlarda başarı gösteren öğrenciler sadece büyük şehirlerimizle sınırlı değil.

Türkiye’nin her bölgesinden sınav birincileri çıkabiliyor. Bunun için öncelikle okul, öğretmen ve tabii ki ailenin desteği önemli. Aile desteği derken elbet bu sadece maddi bir destek değil. Çocuklarımızın eğitimine her hangi bir nedenle ara verilmemesi de biz ebeveynlerin en büyük amacı.

Ekonomik olarak sıkıntılı günler geçiriyor olabiliriz ama çocuğumuzun eğitimi için ayırdığımız parayı bir kenara koymak en önemli önceliğimiz. Ama diğer taraftan evin gelirini elde eden kişinin başına gelebilecek talihsiz bir olay sonrası bu gelirin kesilmesi ne yazık ki çocuklarının eğitimine büyük darbe vuracaktır.

BİLGİ ALIN DERİM!

Tam bu aşamada çocuklarının geleceğini düşünen ebeveynler ‘Eğitim Güvence Sigortası’ yaptırıyor. Eğitim sürecini belirleyip her yıl giderlerin toplamının güvence altına alındığı bu sigorta gerçekten ebeveynler tarafından çok tercih edilmeye başlandı. Diyelim ki 8yıllık bir okul dönemi için sigorta yaptırılacak, her yıl için yaklaşık 30 bin TL’lik bir gider varsa toplamda 240 bin TL’lik bir güvence için sigorta yaptırıyorsunuz. Bedeli hesaplanıyor. Çok büyük rakamlar değil. Bunu isterseniz bir defada toplu olarak ödüyorsunuz, ister yıllara bölüyorsunuz. 8 yıllık eğitim gideri böylece garanti altına alınmış oluyor.

Gelir getiren aile üyelerinden birinin başına gelen bir vefat veya çalışmasını engelleyecek bir kaza sonrası çocuğunuzun geri kalan eğitim gideri sigorta şirketi tarafından karşılanıyor. İnşallah başınıza bir şey gelmez tabi ki. Ama o durumda da ödenen primin bir kısmını geri alabileceğiniz seçenekler var. Hiç kimse bu kötü olayları kendine yakıştırmaz “bana bir şey olmaz” diye düşünüyor olabilir.

Ama her gün yüzlerce kişi kazalarda veya farklı nedenlerden vefat edebiliyor. Bu tazminatı almış ve mağduriyeti bir nebze de olsun engellenmiş birçok örnek biliyorum. Velilere tavsiyem en yakın bir sigorta satıcısına gidip konu ile ilgili bilgi almaları. “Çocuklarımıza her şeyimiz feda” diyorsanız işe buradan başlayabilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder