Sigortacılar işin üstesinden gelirler!

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Önce Covid-19’u kapsamda olmamasına rağmen sağlık sigortalarında kapsam içine aldılar. Ardından asistans hizmetlerini artırarak sigortalılarına evlerinde hizmete başladılar. Şimdi de sigorta poliçelerinin vadelerini uzatıyorlar. Bu dönemde ticari beklentiden uzak bir şirket çıkıp sokak hayvanlarına destek olmak için bağışta bulunuyor. Sigorta şirketleri bu dönemde hizmet ağlarını genişletip sigortalılarına destek olmak için büyük çaba içerisine girdi. YouTube’da yayınlanan ‘Sigorta Ekranı’nda sigorta şirketlerinin üst düzey yöneticilerini ağırlıyorum.

Burada programa gelen bir soruyu sizinle de paylaşmak istiyorum. İzleyiciler hep, “Sigorta şirketleri mali açıdan bu işin üstesinden gelebilecek mi?” diye soruyor. Öncelikle şunu söylemek gerekiyor. Geçtiğimiz haftalarda da yazmıştım. “Siz önce sağlığınıza dikkat edin, sigortalıysanız gerisini şirketlere bırakın.” Çünkü Türkiye’de hizmet veren sigorta şirketlerinin çoğunluğu dünyanın dev sigorta şirketlerinden oluşuyor. Geriye kalan milli ve yerli şirketlerimiz ise güçlü grupların sahip olduğu şirketler.

Ama şunun da altını özellikle çizeyim bu şirketlerin tüm verilerini online olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı takip ediyor. Bunda bir sıkıntı yok. Siz yeter ki kendinize dikkat edin.

YENİ RİSKLER GELEBİLİR

Bugün ve gelecekte sigortasız olmak artık çok büyük risk haline geldi. Bu yaşadığımız salgın da bunu gösterdi. İklim değişiklikleri ile olmaz denilen birçok şey olmuştu. Şimdi de bir virüsün dünyayı nasıl altüst ettiğini gördük. Yarın bir siber saldırı ile şirketlerin ya da bireylerin zarar görmeyecekleri ne malum? Bu nedenle riskler artarak devam ediyor.

Bütçelerimiz doğrultusunda sigortalarımızı yaptırmak, vadesi biteni yenilemek elzem bir durum. Bu dönemde bankalara kredi için koşan birçok kişi var. Duyuyorum ki kredi alırken ikinci bir masraf çıkmasın diye hayat sigortası yaptırılmıyormuş. Bankalar da kesilen cezalardan dolayı birikimli hayat sigortaları konusunda ısrar edemiyormuş. Riskler işin bu tarafında daha büyük. Lütfen sigortalarımızı ihmal etmeyelim.

Yazarlarımızdan

27 Mayıs 2020, Çarşamba 08:42
27 Mayıs 2020, Çarşamba 08:35
27 Mayıs 2020, Çarşamba 07:38
Sıradaki haber yükleniyor...
holder