AK Parti İstanbul'da Kürtlerden de oy olacak aday arıyor

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hem Beştepe’de hem de genel merkezde şu sıralar en çok tartışılan konu büyükşehirlere gösterilecek adaylar.

Doğal olarak en başta da İstanbul büyükşehir belediye başkanı...

Genel merkezin yaptırdığı bütün anketler gösteriyor ki İstanbul’da seçimin kazananını kendi partisi dışında kalan Kürt seçmenden en çok oy alan aday belirleyecek. HDP’nin kimi aday göstereceğini bilmiyoruz ancak şu anki konjonktürde

HDP seçmeni de dahil Kürt seçmen için alternatif olabilecek bir aday seçimi kazanır. Hal böyleyken AK Parti’nin milliyetçi ya da bir başka deyişle MHP tabanına sempatik gelen bir adaydan çok, Kürt seçmenden de oy alma potansiyeli bulunan bir adaya yöneleceği çok net.

MAHMUT ÖZGENER AK PARTİ'NİN İZMİR ADAYI OLUR MU?

Geçen hafta İzmir’deydim. Neredeyse herkesin dilinde aynı söylenti vardı: AK Parti İzmir Büyükşehir’e Mahmut Özgener’i aday gösterecek. Birkaç AK Parti yöneticisiyle konuştum.

Partinin İzmir’deki etkili isimlerine sordum. Doğruladılar. Parti yönetimi ister mi, genel başkan onaylar mı, Özgener kabul eder mi orasını bilmem. Lakin şu an aday adayları arasında en kuvvetli isim Mahmut Özgener.

CHP BEYOĞLU İÇİN ERCAN KESAL'IN ADI GEÇİYOR

Bir önceki yerel seçimde Aylin Kotil’i aday gösteren CHP, Beyoğlu’nu son anda kaybetmişti. Üç dönem açıklaması sonrası mevcut Başkan Ahmet Misbah Demircan’ın aday olması zor görünüyor. Hal böyle olunca CHP Beyoğlu’na ekstra önem veriyor. Birçok isim var havuzda ancak en çok istenen aday sanatçı Ercan Kesal. Kesal, çok sevilen, çok düzgün yaşayan, çok değerli bir isim. Umarım aday olur.

Yazarlarımızdan

11 Ağustos 2020, Salı 07:01
11 Ağustos 2020, Salı 07:00
11 Ağustos 2020, Salı 07:01
11 Ağustos 2020, Salı 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder