Aziz Yıldırım: Aileme 'hazır olun' dedim

24 Ekim 2013, Perşembe 05:00
AA

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın babasının cenazesinde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile karşılaştık.
Biraz sohbet ettikten sonra birkaç gazeteci arkadaşın da içinde bulunduğu grupla öğle yemeği için lokantaya gittik.
* * *
Önce şunu söyleyeyim: Daha önce Aziz Yıldırım’la hiç bu kadar yakından tanışma-konuşma fırsatım olmamıştı.
Aziz Bey’in eşine ender rastlanacak tarzda ‘direkt’ bir üslubu var. Lafını hiç sakınmıyor. Atlattığı onca badire, beklenen Yargıtay kararı Aziz Yıldırım’ın bu ‘direkt’ tarzını törpülemek bir yana dursun daha da alevlendirmiş.
* * *
Aziz Yıldırım’ın 2 Kasım’daki kongrede Fenerbahçe başkanlığına yeniden aday olacağı artık muamma değil. Bu konuda, “Tüzük ne diyorsa onu yaparım” dedi ve şöyle devam etti:

[[HAFTAYA]]

“Başka mevzulara gelince ‘Sandıkla gelen sandıkla gitsin’ diyorlar da niye konu Aziz Yıldırım olunca aynı şey söylenmiyor? Ben kimsenin emri ya da talimatıyla oturmadım o koltuğa... Kimsenin adamı da olmadım. Beni Fenerbahçeliler başkan yaptı, yine onlar alır başkanlıktan...”
* * *
Aziz Yıldırım’ın yeniden başkan seçilmesine engel bir ‘hukuki’ durum oluşursa Vefa Küçük’ü destekleyeceğine dair söylentiler de var.
“Aday olmazsanız Vefa Bey’i destekler misiniz?” diye sordum.
“Hayır” dedi ve ekledi: “Bir tek Ali Koç aday olursa onu desteklerim.
Sadece bugün değil... Ali ne zaman ‘Adayım’ derse Aziz Yıldırım olarak yanında olurum. Onun dışında hiç kimse için ‘Yanındayım’ demem.”
* * *
Fenerbahçe kongresinde Aziz Yıldırım’ın gücü hep anlatılır...
Aziz Yıldırım’a bunu da sordum.
“Doğru, yaklaşık 18 bin kişilik kongrede Aziz Yıldırım ile birlikte el kaldıracak en az 10 bin kişi var. Ama birilerinin söylediği gibi ‘satılık’ değil bunlar...
Aziz Yıldırım’ın arkasındalar çünkü ben onlara hiç yalan söylemedim, kandırmadım. Ne yaptıysam Fenerbahçe için yaptım.”
* * *
Aziz Yıldırım’a son olarak Yargıtay kararını hatırlatarak, “Ne bekliyorsunuz?” diye sordum. Aziz Başkan soğukkanlı ve çok net ifadelerle şöyle cevap verdi:
“Muhtemelen onanır! Yakınımdaki herkese ‘Hazır olun’ dedim. Çok şükür ailemin, çocuklarımın gelecek kaygısı yok...
‘Bir 36 ay daha yat’ derlerse girer yatarım. Ama bana bu tezgahı kuranlar sakın, ‘Aziz Yıldırım’ı içeri tıktık, rahatız’ demesinler. Vakti geldiğinde benim de anlatacağım, konuşacaklarım var.
Ben mi içerde daha rahat otururum onlar mı dışarda rahat olur o zaman görürüz!”

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.