Bir maniniz yoksa şampiyonluğu birlikte kutlayalım!

15 Nisan 2014, Salı 17:25
AA

İki ayrı takım ikisinin kazandıkları ve kaybettikleri farklı. İkisinin sevenleri de bütün bir yıl boyunca "Aman şampiyon olalım da rakibimizle birlikte kutlayalım" diye bekliyor sanki. Memlekette öyle bir hava oluştu ki araladındaki rekabetle hayatımıza keyif katan iki kulüp birbirlerine "Amann biz şampiyon olduk ama siz de ikinci oldunuz. Hatta siz daha fazla hak ediyorsunuz bu şampiyonluğu" der gibi gösteriliyor. Karşılıklı birlikte kutlama davetleri falan.

Naylondan mesajlar!

Bu naylondan, sanal ve altında "Aslında biz sizden daha güçlüyüz. Spor dünyasında bir davet verilecekse biz veririz" mesajı taşıyan bu hikayelere karnı tok olmalı her iki kulübün taraftarının. Bu samimiyetsiz   tavır ve göstermelik davetlerle iki kulüp arasındaki dostluğun gelişip, Türk sporuna örnek bir tablo ortaya çıkacağına inananlar bir an önce uykudan uyanmalı.

Önce yöneticiler anlasın!

Hangi spor dalında kim şampiyon olduysa keyfini çıkarmalı. Eğer Türk sporunda kulüpler bir ilerleme kaydetmek istiyorlarsa futbolun yalnızca bir oyun olduğunu ve bu oyuna gerektiğinden fazla bir anlam yüklememek gerektiğini önce yöneticiler bazında anlamaya başlamalı ve bu pratiği hayata geçirerek o kulübün taraftarlarına örnek olmalıdırlar. Yoksa bu saçma restleşmeler, "Bir maniniz yoksa şampiyonluğu birlikte kutlayalım" tarzı hiç ama hiçbir anlam ifade etmez!
 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.