Kulüp olmanın ötesinde

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünyanın üzerine kabus gibi çöken koronavirüsle mücadele sürecinde spor kulüplerinin ortaya koyduğu katkı kimliklerinin, karakterlerinin, duruşlarının tarifi adına bir turnusol kağıdı vazifesi gördü. Hayatları pahasına hayatlarımızı korumak için çaba gösteren sağlık emekçilerinin isimlerini ve fotoğraflarını Gençlerbirliği’nin “Zamanımızın Gerçek Kahramanları” başlığıyla tüm sosyal medya hesaplarından paylaşması muazzam ve çok ince bir hareket olarak kayıtlara geçti.

Kimsenin durup incelikleri anlamaya vakti olmasa da ‘Kırmızı Karalar’ inat ve dirayetle etkileşim, görünüm, beğeni kaygısı olmadan vasatın tahakkümüne karşı durdular...

***

Gençlerbirliği örneğine benzer harika bir öneri de İstanbulspor A.Ş.’den geldi.

Harika bir metin eşliğinde TFF’ye seslenerek şu çağrıda bulundu: “İstanbulspor Kulübü olarak, tüm sağlıkçılarımızın öz verisinin temsili haline gelen “Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’’ isminin, 2020-2021 Süper Lig Sezonunun adı olarak kabul edilmesini Türkiye Futbol Federasyonu’ndan talep ediyoruz.” Kulüpleri kulüp yapan kulübün de ötesine geçiren işte böyle zorlu süreçlerde gösterdikleri duruş, takındıkları tavırlardır.

Yazarlarımızdan

27 Mayıs 2020, Çarşamba 08:42
27 Mayıs 2020, Çarşamba 08:35
27 Mayıs 2020, Çarşamba 07:38
Sıradaki haber yükleniyor...
holder