Yazarlar Ramos'u örnek alıyor
HABERİ PAYLAŞ

Ramos'u örnek alıyor

Galatasaray'ın yeni transferi Abdülkerim Bardakçı’nın futbol hikayesi ‘tatlı’ bir yalanla başlıyor. 7 Eylül 1994’te Konya Meram’da doğan Abdülkerim, polis olan babasının tayininden dolayı ailesiyle Zonguldak’a yerleşir. Abdülkerim rahmetli babasının da tutkunu olduğu meşin yuvarlağın peşinde koşarak büyür. 14 yaşına geldiğinde babasına yaz döneminde Konyaspor’un alt yapı seçmelerinin olacağı yalanını söyler.

Babası borç-harç bir şekilde temin ettiği parayla Abdülkerim’i Konya’ya gönderir. Gerçekten o dönemde seçmeler olduğu görüp şansını dener. Beğenilince takıma girer. O tatlı yalanla başlayan yolculukta birçok takımda görev yaptıktan sonra Konyaspor’da gösterdiği başarılı performans ile dikkat çekti Abdülkerim.

Kocaman emek verdi

‘Kocaman’ emek verdi Aykut Kocaman’ın kendisinin üzerinde çok emeği olduğunu söyleyen Abdülkerim, duran toplarda ileri çıkma konusunda birlikte çok fazla çalışma yaptıklarını söylüyor.  Kendine güvenen, daha iyi şeyler yapabileceğine inanan, mücadeleci, hırslı bir yapıya sahip olmasının başarısında önemli bir etken olduğuna inanan Abdülkerim’in örnek aldığım isim ise hırsıyla, mücadelesiyle Sergio Ramos. Her maçın ardından hatalarından ders çıkardığını söyleyen Abdülkerim Galatasaray’a faydalı olmak için çok çalışacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder