Tudor'u dinleyen kim?

19 Kasım 2017, Pazar 12:55
AA
Bazen çizgi dışı olmak dahi yetmeyebilir... Kimin nerede durduğu işte bu yüzden çok mühim... Bir yanda İrfan Can Kahveci tercihi bir yanda Eren-Gomis birlikteliği seçimi olarak okunabilir de hikaye... Fakat dün Medipol Başakşehir'in 5-1 kazandığı maç ile ilgili olarak tam da gözümün önünde olan bir mevzunun konunun anlaşılması adına çok önemli olduğuna inanıyorum..

Tudor en az 10 kere kaleci Volkan Babacan elle başlatamasın diye bağırıyor, yetmedi eliyle gösteriyor. Fakat oraya giden, gidebilen, gitmek isteyen oyuncu yok. Belki de hikayeyi rakibini uzun topla başlatmaya mahkum etmek üzerine kurgulayan Tudor işte bu yüzden 1-0 yenik başlıyor.

Sonrası Medipol Başakşehir, Emre Belözoğlu- Mahmut Tekdemir-Junior Caiçara eksikliğine rağmen sahanın her alanını kapatıp makine gibi işliyor. Galatasaray ise ilk yarıda sürekli sağ kanadı kullanmaya çalışıyor... Ama sürekli ileri çıkan Mariano topla buluşamayınca elini havaya kaldırıp yeter artık dercesine isyan ediyor...

Emmanuel Adebayor muazzam işler yaptı... Fakat onu o alanlarda topla buluşturmaktı daha mühim olan... Bu hikayeyi Galatasaray'ın yapamadıkları üzerinden değil Medipol Başakşehir'in doğru yaptıkları üzerinden okumak gerek...
 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.